בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תפנית במאבק שרון-נתניהו? רה"מ החמיא לשר החוץ  
 
 שונאים סיפור אהבה. שרון ונתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ציין בישיבת הממשלה את פעילות ההסברה היעילה שלו בעקבות הפיגוע בי-ם; מטה נתניהו מוריד הכפפות: שרון ימנה את מצנע לשר הביטחון ויחד יקימו מדינה פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד אנשיו של שר החוץ, בנימין נתניהו, הורידו את הכפפות במאבק מול רה"מ, אריאל שרון, ו"חשפו" כי האחרון ימנה, לאחר הבחירות, את עמרם מצנע לשר הביטחון ויחד הם יקימו מדינה פלסטינית ויפנו התנחלויות; שרון בחר הבוקר (ראשון) דווקא להחמיא לשר החוץ שלו ובפתח ישיבת הממשלה ציין את תרומתו להסברה הישראלית. שרון ציין במיוחד את יוזמתו של נתניהו לזמן את השגרירים הזרים לביקור בבית החולים אצל פצועי הפיגוע בירושלים. שרון ציין גם את פעילותו של שר הביטחון מופז נגד הטרור הפלסטיני.

בתוך כך, הממשל האמריקני קרא הלילה לישראל לסיים במהירות את הפעילות הצבאית בשטחים; במקביל הביע תמיכה במאבקה של ישראל בטרור. איש מחלקת המדינה, פיליפ ריקר, אף שב וגינה את הפיגוע שהיה ביום חמישי בשכונת קרית מנחם.

בתדרוך לכתבים בוושינגטון לא השיב ריקר לשאלה מתי יעלה המימשל לדיון את תכנית "מפת הדרכים". לדברי דיפלומטים, וושינגטון מבקשת לפתוח ביוזמה באמצע החודש הבא, ואולם ישראל ביקשה לדחות את המועד בשל הבחירות.
 

מחלוקת על מפת הדרכים

 
ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר החוץ בנימין נתניהו, חלוקים בדעותיהם לגבי האופן שבו תממש ישראל את "מפת הדרכים" האמריקנית, שטיוטה מעודכנת שלה נשלחה ביום רביעי. שרון כבר הודיע כי הוא מקבל את רוחו של המסמך, שעיקרו הקמת מדינה פלסטינית תוך שנתיים. נתניהו מבקר בחריםות מגמה זו, ואומר: "רב החובל שרון יביא אותנו אל מדינה פלסטינית. אני לא אעשה זאת".

על פי התוכנית, עד חודש מאי 2003 תעשה הרשות ככל יכולתה להפסיק את הטרור והאלימות נגד ישראל, תוך שהיא מקימה מוסדות פלסטיניים. ישראל מצידה תיסוג משטחי הרשות, תחזיר את הסטטוס קוו שהיה לפני תחילת האינתיפאדה, בהתאם להתקדמות בשיתוף הפעולה הביטחוני, על פי תוכנית טנט. בנוסף, בניית ההתנחלויות תוקפא, בהתאם לתוכנית מיטשל.

לאחר מכן, עד סוף 2003 תוקם מדינה פלסטינית זמנית, אשר תהיה לה זכות להשתתף בדיונים באו"ם. הדיונים בין ישראל לפלסטינים יביאו להקמתה של ריבונות פלסטינית עצמאית, שתתקיים לצד מדינת ישראל בשלום ובביטחון. המטרה היא שבתחילת שנת 2004 תכונס ועידה בינלאומית, שתברך על הכרזת המדינה בגבולות הזמניים ותנהל משא ומתן להסכם הקבע.

בטיוטה החדשה מוקדש סעיף מיוחד לירושלים, שלא נכלל בטיוטה המקורית. בסעיף נכתב: "כל משא ומתן בנוגע למעמד ירושלים יביא בחשבון את הסוגיות הפוליטיות והדתיות של שני הצדדים, תוך ניסיון להגן על האינטרסים הדתיים של יהודים, נוצרים ומוסלמים בכל העולם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by