בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברגותי: אתמודד בבחירות לרשות הפלסטינית 
 
 דרש להסיר מידיו את האזיקים. ברגותי במשפטו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

משפטו של ראש התנזים בגדה התחדש היום מול קהל מועט; השופטת נענתה לבקשתו ושיחררה את הסניגוריה הציבורית מייצוגו; אב שכול קרא לעברו: "רצחת את בני. אתה רוצח"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרואן ברגותי, ראש התנזים בגדה שנשפט בישראל באשמת רצח ושידול לרצח, הכריז היום כי יתמודד בבחירות לרשות הפלסטינית, שייערכו ב-20 בינואר 2003. משפטו של ברגותי התחדש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

ברגותי שב וסירב לקבל ייצוג משפטי והשופטת שרה סירוטה נענתה לבקשתו ושיחררה את הסניגוריה הציבורית מהתפקיד שהוטל עליה, לייצגו. עם זאת, הסכים הנאשם להיות מיוצג בבקשת התביעה לעצור אותו עד תום ההליכים.

ברגותי נכנס לאולם בית המשפט כשהוא צועק "האינתיפאדה תנצח את הכיבוש". בתגובה צעק לעברו אב שכול בשם ציון סוארי, שנכח באולם, "אתה רצחת את הילדים שלי, אתה רוצח". השופטת סירוטה הרחיקה את סוארי מהאולם ולאחר מכן נמשך הדיון ללא הפרעות מיוחדות. קהל מועט הגיע למשפט היום וגם נוכחות כלי התקשורת היתה דלה.

תקרית נוספת נרשמה כשהנאשם ביקש לשחרר אותו מהאזיקים הכובלים את ידיו וקרא לעבר השופטים: "לא מספיק שמרביצים לי בחקירה, גם בית המשפט הזה מייצג את כיבוש". לאחר הדברים הוסרו האזיקים מידיו.
 

הרכב אחר של שופטים יקבע לגבי סמכות ביהמ"ש לשפוט את ברגותי

 
ברגותי שב וטען שאינו מכיר בסמכות בית המשפט לשפוט אותו, ולכן הוא מסרב להתייחס לאישומים נגדו. התובעת, עו"ד דבורה חן, העלתה בדיון טענות ונימוקים לפיהם בית המשפט מוסמך לשפוט את ברגותי, בהם פסיקת בית המשפט העליון בעניין. לדברי התובעת, טענותיו של ברגותי אינן רלבנטיות לכתב האישום, שעוסק בעבירות ספציפיות.

בית המשפט קיבל היום שתי החלטות לגבי המשך משפטו של ברגותי. האחת קובעת כי ב-12 בדצמבר יפרסם בית המשפט את החלטתו בשאלה, האם יש סמכות לעצור את ברגותי, וידון בבקשת התביעה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בעוד כחודשיים יפרסם הרכב אחר של שופטים את החלטתו בשאלה, הנוגעת לסמכות בית המשפט לשפוט את ברגותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by