בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיטה חדשה תאפשר לייצר אורגניזם חי 
 
 עלול לשמש בסיס ליצירת נשק ביולוגי חדש (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

התא החי יכיל רק את הגנים הבסיסיים ביותר כדי לחיות; השיטה החדשה עלולה לשמש בסיס ליצירת נשק ביולוגי חדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מדענים בעלי שם עולמי צפויים להודיע היום (חמישי) על תוכנית ליצירת חיים חדשים במעבדה. המדענים קרייג ונטר והמילטון סמית, זוכה פרס נובל בפיסיולוגיה, מקווים לייצר אורגניזם חד תאי, שיישא את המספר המינימלי האפשרי של גנים שמאפשר לקיים חיים.

אם הניסוי יצליח, התא המיקרוסקופי יזין את עצמו, יתחיל להתחלק, וייצור אוכלוסיית תאים שלא נראתה כמותה מעולם. מטרת הניסוי היא ליצור מודל ממוחשב של הביולוגיה של האורגניזם החדש. "אנו תוהים אם נצליח למצוא הגדרה מולקלורית של החיים", אמר ונטר לעיתון "וושינגטון פוסט".

העיתון מדווח כי שני המדענים מודעים לכך שהפרויקט עשוי להוות בסיס ליצירת נשק ביולוגי חדש וכי עליהם להיות מאוד זהירים בעת פרסום פרטי הניסוי. בדרך כלל מדענים אינם מכריזים מראש על ניסוייהם, אבל, לדברי ונטר, הוא מרגיש שיש להביא את ניסוי זה לידיעת מקבלי ההחלטות בוושינגטון, מאחר שהוא עלול להניח בסיס ליצירת כלי נשק ביולוגיים, שעשויים להגיע לידיים לא נכונות. בכל מקרה, החוקרים קיבלו מענק בסך 3 מיליון דולר ממשרד האנרגיה האמריקני.

המדענים ציינו, שהתאים לא יוכלו לפגוע בבני אדם וכי הם ימותו ברגע שייצאו מתוך הסביבה המוגנת של המעבדה. בסופו של דבר, אמרו, יהיה זה יצור חי שיכול להתקיים רק במבחנה, בתנאים אידיאליים מבחינתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by