בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בבתיה"ח בי-ם עדיין מאושפזים 16 מפצועי הפיגוע 
 
 חברתה של הודיה אסרף שנהרגה בפיגוע סמוך לתמונתה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפיגוע נהרגו 11 בני אדם, מהם 4 ילדים; כל ההרוגים - תושבי אותה שכונה, עיר גנים; המשטרה: הפיצוץ כוון לפגוע בכמה שיותר תלמידים וילדים; החמאס נטל אחריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבתי החולים בירושלים עדיין מאושפזים הבוקר (שבת) 16 פצועים מהפיגוע שהיה ביום חמישי בירושלים. מרביתם סובלים מפגיעות הדף, כוויות, רסיסים והלם. אחת הפצועות היא אשה בחודש התשיעי להריונה, אשר זה הפיגוע השני שהיא חווה. בפיגוע שאירע באוטובוס בשכונת קריית מנחם בירושלים נהרגו 11 בני אדם ונפצעו כ-48.

אמש הובאו למנוחות חמישה מהרוגי הפיגוע בבית העלמין בקרית שאול בעיר. מרינה בזרסקי (46), דקלה זינו (20). אלה שרשבסקי (44), בנה מיכאל (16) וסימה נובק (56). ביום חמישי נטמנו חמישה מההרוגים: יפית רביבו (13), הדסה הלנה בן דוד (32) והודיה אסרף (13), וכן קירה פרלמן (67) ונכדה אילן (8). מועד הלוויותו של ורג'ה מירצ'ה (25), תייר מרומניה, טרם נמסר.
 

"היתה לה נשמה של זהב ודווקא אותה לקח אלוהים אליו"

דקלה זינו (23) המתינה בתחנת האוטובוס בדרכה לעבודתה במשרד עורכי דין "שראל". היא התכוונה ללמוד ראיית חשבון. "היא כל כך רצתה ללמוד. כמה תוכניות היו לה" סיפרה גיסתה, נאווה דייני. "איזו בחורה נפלאה. איזה אובדן להורים ולמשפחה. היא היתה ילדה כל כך חכמה עם נשמה של זהב ודווקא אותה לקח אלוהים אליו. היא היתה ילדה מקסימה ומיוחדת כל כך. כל כך הרבה חברים וחברות היו לה וכולם אהבו אותה". דקלה הותירה אחריה הורים, אח ושתי אחיות.

באולפנה לאמנויות בשכונת קטמון בירושלים אמור היה להיערך ביום הפיגוע יום סדנאות. במקום זה הקימו התלמידות פינת זיכרון לחברתם הודיה אסרף (13) שנהרגה בפיגוע. המדריכה הבוגרת של הודיה בתנועת הנוער "עזרא", סמדר בן דרור, סיפרה: "מהרגע ששמענו שיש פיגוע, אני וצוות המדריכים שלי עשינו סבב טלפונים לבדוק מה קורה עם החניכים. באותו זמן הודיה עדיין נעדרה, לא ידענו איפה היא נמצאת, המשפחה שלה גם לא ידעה. התקשרנו למוקד של העירייה, למוקד של בתי החולים והבנו שאם היא לא נמצאת ברשימות כנראה שהיא הרוגה". הודיה הותירה אחריה הורים, אח ואחות.
 

ניצלה מפיגוע קודם - ונהרגה ביום חמישי

סימה נובק (56) עלתה לארץ לפני שמונה שנים מאוקראינה עם בתה סבטלנה. לפני כשנתיים עברה סימה להתגורר עם ביתה וחתנה כדי לסייע להם עם בתם התינוקת. לפרנסתה עבדה כעוזרת בית. ביום חמישי נסעה באוטובוס לעבודה בבית משפחה בפסגת זאב. בתה סיפרה כי לפני מספר חודשים ניצלה האם מפיגוע התאבדות בצומת הרחובות יפו-המלך ג'ורג'. ביום חמישי, כאמור, נהרגה בפיגוע.

מרינה בזרסקי (46) נשואה ואם לשניים (14 ו-16) עלתה שלשום, כמו בכל יום, לאוטובוס קו 20 ועשתה את דרכה למקום עבודתה במעלה אדומים. בני משפחתה התקשו לדבר על מרינה בלשון עבר. בעלה זה 23 שנים, אלכסנדר השתנק ובכה ללא הפוגה. "היא היתה אשה מקסימה", אמר. בני המשפחה ביקשו לאפשר להם להתאבל בשקט. לדברי שכנים המשפחה, שעלתה מרוסיה לפני כעשר שנים, היתה משפחה לדוגמא.
 
 

הגיע לביקור בישראל - ונהרג בפיגוע

מירצ'אה מאטיי ורגה (25) הגיע לישראל מרומניה בראשית חודש אוקטובר כתייר, ועבד בירושלים כדי להחזיר חובות שצבר ברומניה. הוא הצטרף לאחותו העובדת בישראל כבר כמה שנים. מעוצמת הפיצוץ לא הצליחה אחותו לזהות את הגופה, וזו זוהתה רק בערב, בבדיקה פתולוגית. בעקבות מותו אחותו החליטה לחזור מיד לרומניה משום שהמצב בישראל "מסוכן מדי". ורגה הוא האזרח הרומני הרביעי שנהרג בפיגועים מתחילת האינתיפאדה.

הדסה בן דוד (32) עלתה לישראל מלטוויה לפני 12 שנים, עם הוריה נפתלי ועדה ועבדה כמורה למתמטיקה בבית הספר "דנמרק" בירושלים. בני משפחתה של הדסה נאלצו לבשר על מותה לשלוש בנותיה הקטנות, הצעירה בהן בת שנתיים וחצי והגדולה בת ארבע וחצי, ששהו במשך היום אצל השכנים. אביה של הדסה סיפר כי כששמע את הפיצוץ מיהר לרדת לרחוב, וכשראה את האוטובוס המפויח ידע שבתו נפגעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by