בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניגריה: למעלה מ-200 הרוגים במהומות מיס עולם  
 
 המועמדות לטקס מיס עולם. השבוע בניגריה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מעריך הצלב האדום במדינה; מאות נוספים נפצעו בעימותים בין נוצרים למוסלמים על רקע תחרות 'מיס עולם'; השלטונות מנסים להרגיע את המצב; המתמודדות נחתו בלונדון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר ההרוגים במהומות האלימות בעיר קאדונה עלו ליותר מ-200 כך מעריכים היום (ראשון) בצלב האדום בניגריה. דובר הארגון אמר כי עד כה נספרו כ-215 גופות וכי ייתכן שהרוגים נוספים כבר נקברו על ידי משפחותיהם.

שלטונות ניגריה החלו לנקוט בצעדים חריפים יותר בניסיון להוריד את רמת האלימות במהומות שפרצו במדינה בעקבות תחרות מיס עולם שהיתה אמורה להתקיים במדינה. היום הוטל עוצר על העיר קאדונה בה המהומות קשות במיוחד.

מעל ל-500 בני אדם נפצעו בעימותים בצפון ניגריה, שפרצו בין נוצרים למוסלמים על רקע התחרות. עובדי הצלב האדום ומתנדבים עסקו בפינוי גופות ופצועים מהמקום. רבים מהנפגעים שהו בבתים שהוצתו בידי המון זועם.

בתוך כך, הגיעו המתמודדות בתחרות אל לונדון, שם תתקיים התחרות ב-7 לדצמבר לאחר שהועברה מניגריה. עם הנחיתה הביעו המתמודדות הקלה על כך שנמלטו מהאלימות הקשה.

מארגני התחרות אמרו כי כל מה שהם רוצים כעת זה "להעניק לתחרות של 2002 את הפרסום שהיא ראויה לו".

העימותים פרצו בעקבות מאמר שפורסם בעיתון מקומי ובו נכתב ש"אם הנביא מוחמד היה צופה בתחרות הוא היה בוחר להינשא לאחת המועמדות". העיתון שבו התפרסם המאמר, התנצל וממשלת ניגריה הודיעה כי העיתון יוזהר לאחר ש"פרץ את גבולות האחריות העיתונאית".

יצוין כי מדובר בשערורייה השנייה הפורצת לקראת הטקס: לפני מספר חודשים הודיעו נציגות של מספר מדינות שלא יגיעו לטקס בשל היחס לנשים בניגריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by