בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דוברת ראש ממשלת קנדה כינתה את בוש "דביל" 
 
 שניהם לא מעריכים במיוחד את בוש. שרטיין ודוקרו (רויטרס)    
 
חדשות נענע

ראש הממשלה סירב לקבל את התפטרותה בשל התקרית; הסיבה: היא טוענת שאמרה זאת בשיחה פרטית; הייתכן שהוא חושב שהיא צודקת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת קנדה, ז'אן שרטיין, סירב היום (שישי) לקבל את התפטרותה של הדוברת שלו, פראנסואז דוקרו, אשר צוטטה כשהיא מכנה בפומבי את נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש "דביל". הן התקשורת האמריקנית והן הקנדית ערכו מטעמים מן הציטוט, אשר נפלט על רקע המתיחות הרבה השוררת בין המדינות, שיחסיהן התערערו לאחרונה.

התקרית המביכה אירעה במהלך פסגת נאט"ו בפראג. ראש הממשלה הסביר שבבירור שערך עם דוקרו הוא הבין שההערה הושמעה כנראה בשיחה פרטית, ושהדוברת כלל לא זוכרת שהשמיעה אותה. הוא הוסיף שאיש מן המשלחת האמריקנית לנאט"ו לא העלה את הנושא, והתבדח על כך שדוקרו משתמשת רבות במונח דביל (moron).

"היא אמרה שאם הערתה גרמה לבעיות רבות מידי אולי כדאי שתתפטר", הגן על דוקרו, "אולם אני סירבתי, משום שמדובר בשיחה פרטית".

גם בבית הלבן החליקו את התקרית, אולם פרשנים מעריכים שהיא רק העכירה את היחסים המתוחים ממילא בין שרטין ובוש, אשר התערערו עם תחילתו של הדיון במתקפה על עיראק. עמדתה של קנדה היא שארה"ב ממהרת להתקפה שתפגע בחפים מפשע. היא אף לא מסכימה עם הדמוניזציה שעושה בוש לסדאם חוסיין, במסווה של הצלת העולם.
 

קנדה ביקשה מארה"ב לא להתערב

 
מוקדם יותר נודע כי משרד ההגנה הקנדי שלח הודעה לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ובה הוא מתבקש להפסיק להתערב בענייני הביטחון של קנדה. זאת, על רקע קריאתו של בוש לקנדה ולמדינות אחרות בברית נאט"ו, להגדיל את תקציב הביטחון שלהן, כדי לשפר את ההתמודדות עם איומים מצד ארגוני טרור ומדינות עוינות.

הממשל האמריקני הפעיל לאחרונה לחץ משמעותי על קנדה להגדיל את ההוצאות הביטחוניות שלה. שגריר ארה"ב באוטווה, פול סלוצ'י, המליץ לקנדה לרכוש מטוסי תובלה גדולים כדי שתוכל להעביר כוחות צבא למתקפה.

שר הביטחון הקנדי, ג'ון מקאלום, אמר בתגובה: "אני קורא לנשיא ארה"ב ולשגרירו בקנדה להפסיק לנסות לעשות את העבודה שלי ולבקש יותר כספים למשרדי. אני חושב שזהו עניין פנימי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by