בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנגנון הביטחון המסכל מנסה לייצר חומרים כימיים 
 
 ידע על הניסיון להשיג חומרים כימיים. ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במטרה להכין מטעני חבלה; מסמכים שנחשפו במפקדת הארגון בעזה, מעלים שהמנגנון ניסה להקים מפעל לייצור חומצה חנקתית; מופז: ערפאת מנסה להשפיע על הבחירות בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנגנון הביטחון המסכל בעזה החל בניסיון להקים מפעל לייצור חומרים כימיים, שישמשו להכנת מטעני חבלה - כך עולה מדו"ח של אגף המודיעין בצה"ל שהוגש לאחרונה לראש הממשלה. במהלך פשיטה שביצע צה"ל בשבוע שעבר על מפקדה של הארגון ברצועה, נתפסו מסמכים סודיים שבהם פורט כי הקמת המפעל היתה אמורה להתחיל בימים אלה.

על פי התוכנית, אמור היה מפעל לייצר כ- 15 טון חומצה חנקתית בשנה הקרובה. החומצה החנקתית המהווה מרכיב עיקרי בייצור חומרי נפץ. בדו"ח מודעיני מיוחד שהוגש בסוף השבוע לאריאל שרון, מוצגת הערכה כי באמצעות הקמת המפעל תיכננו הפלסטינים להתגבר על המחסור בחומרים כימיים המשמשים לייצור מטענים.

במערכת הביטחון מעריכים כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מודע לניסיון להקים את המפעל. מאחורי המיזם החשאי עומדים ראשי מנגנון הביטחון המסכל, ראשיד אבו שבאכ וסמיר משהראווי, והוא נחשף, ככל הנראה, בהנחייה ישירה של הנהגת הרשות.
 

מופז: ערפאת מעוניין בהמשך הפיגועים כדי להשפיע על הבחירות

 
שר הביטחון שאול מופז טוען כי ערפאת מעוניין בהמשך הפיגועים נגד ישראל במטרה להשפיע על הבחירות הצפויות בסוף ינואר. בכנס בחירות של הליכוד אמר אמש מופז "יאסר ערפאת, יחד עם חבר מרעיו ארגוני הטרור, מפעילים גל טרור על מנת להתערב במערכת הבחירות הדמוקרטיות בישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by