בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן: תלמידות בית הספר מורידות את הרעלות 
 
 ``נראות רעננות ומקפידות על הופעתן`` (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

בינתיים רק בשיעורים ובתנאי שמסביב לבית הספר יוצבו קירות גבוהים מספיק שישמרו מפני "מבטי התאווה" של הגברים; בכירה במשרד החינוך: "התלמידות נראות רעננות ומקפידות על הופעתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מאז המהפכה האיסלאמית ב-79', שנים עשר בתי ספר לבנות בטהראן התירו לתלמידות ולמורות להסיר את הרעלות והגלימות בשיעורים, כך הודיעה אתמול (שבת) בכירה במשרד החינוך האיראני. האישור לתלמידות ניתן בתנאי שבתי הספר יציבו קירות גבוהים מספיק כדי לשמור מפני "מבטי התאווה" של הגברים.

האישור להסתובב ללא רעלות ניתן תחילה לבית ספר אחד בדרום העיר, כניסוי שנמשך כמה שנים. לדברי הבכירה במשרד החינוך, הניסוי הוכתר בהצלחה. "הסטודנטיות נראות רעננות ללא הרעלות והצ'אדור (הגלימות הארוכות). הסרת הרעלה עודדה אותן גם להקפיד יותר על הופעתן", אמרה הבכירה.

לדברי אחת התלמידות שהשתתפו בניסוי, זהרה חוסיני בת ה-15, הרעלות והגלימות מקשות על הריכוז בלימודים ועל ההשתתפות במשחקי ספורט בקיץ החם. לדבריה, "נהניתי מתחושת החופש. אתה לא יכול לשחק כדורסל כשאתה לבוש בגלימה ארוכה".

היא הוסיפה: "אני זוכרת שגלימתה של אחת התלמידות נקרעה כשהיא קפצה לתפוס את הכדור בשנה שעברה. עכשיו אנחנו נהנות לשחק במשחקי כדור".

הקירות שהוצבו בבתי הספר הם בגובה של שלושה מטר, וגם הוילונות נשארים סגורים, אך לדברי הבכירה, "אנחנו לא רוצים להפוך את בתי הספר למעין בתי כלא, לכן אנו מציבים קירות עם צבעים שונים, המעוטרים בצורה נעימה לעין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by