בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות פיגוע ההתאבדות: סגר ימי מלא על רצועת עזה 
 
 4 חיילים נפצעו, 3 בינוני אחד קל. ספינת הדבור שנפגעה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בליל שישי התפוצצה סירת נפץ ליד ספינת דבור של חיל הים; 4 חיילים נפצעו בינוני-קל; 2 המחבלים המתאבדים על סירת הנפץ נהרגו; הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגר ימי מלא הוטל על רצועת עזה בעקבות פיגוע ההתאבדות שאירע בליל שישי. סירת נפץ התפוצצה סמוך לספינת דבור ישראלית, מול התנחלות דוגית בצפון הרצועה. ארבעה לוחמי חיל הים נפצעו, 3 בינוני ואחד קל ושני המחבלים שהיו על סירת הנפץ נהרגו. במסגרת הסגר, הדייגים אינם מורשים לצאת לים לדייג.

מפקד בסיס חיל הים באשדוד, אל"מ דני מעוז, אמר אמש כי לאחרונה גדל היקפה של פעילות הטרור הפלסטינית בים. מעוז ציין עוד כי חיילי הדבור פעלו על פי הכללים בפעולה זו. במקרה קודם, בנובמבר 2000 פוצץ עצמו מחבל בסירת נפץ סמוך לספינה אחרת של חיל הים. באירוע הזה איש לא נפגע. בנוסף נעשו מספר ניסיונות להחדיר צוללנים מהרצועה לשטחי ישראל ואולם אלה סוכלו על ידי כוחות צה"ל.

בצה"ל מעריכים כי ארגוני הטרור מחפשים "דרכים עוקפות" לבצע פיגועים וזאת משום הקושי לחצות את גדר המערכת המקיפה את הרצועה. מזה יותר משנתיים שאף חוליה פלסטינית לא הצליחה לצאת משטחי הרצועה ולבצע פיגוע בישראל.

הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות - בהודעת הארגון נאמר כי המחבלים הם ג'מאל עלי איסמעאיל (21) מאל בורייג' ומוחמד אל מסרי (19) מבית חאנון. השניים התחזו לדייגים שיכורים ועל פי ההערכה התכוונו לבצע פיגוע באחד מחופי הארץ.

מתחקיר עולה כי סמוך לשעה 22:30 הבחין מוצב השליטה של חיל הים באיזור בסירת דיג פלסטינית עוברת בשטח האסור לשיט. ספינת דבור של חיל הים הוזעקה למקום וניסתה לעצור את הסירה ואולם שני הדמויות שהיו על סיפונה התעלמו מהקריאות לעצור, מסילוני מים שהתיז הדבור לעברם וגם מירי ומספר דקות לאחר מכן אירע הפיצוץ בסירה. כאמור, מהפיצוץ נפגעו ארבעה חיילים ונזק נגרם לדבור.
 

עבדאללה שאמי: הפעולה הצליחה ותשמש כיוון בעתיד

 
מנהיג הג`יהאד האיסלמי בעזה, השייח` עבדאללה שאמי, אמר עוד כי הפעולה מול חופי עזה הצליחה והיא משמשת כיוון לפעולות נוספות נגד ישראל. לדברי שאמי, הג`יהאד האיסלמי יגביר את פיגועי ההתאבדות בישראל. ``איננו שותפים במו``מ בין הפתח לחמאס על הפסקת פיגועי ההתאבדות בתחומי מדינת ישראל``, נאמר בהודעתו, ``ומבחינתנו הקו הירוק אינו קיים``.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by