בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטריה: היידר שוקל לפרוש מהחיים הפוליטיים 
 
 מפלגת העם השמרנית תישאר בשלטון. תומכיה חוגגים את תוצאות הבחירות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מנהיג הימין הקיצוני הודיע כי יתפטר מתפקידו כמושל מחוז קרינתיה, בעקבות כשלון מפלגתו בבחירות; רמז גם כי יפרוש מתפקידו במפלגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היידר. שוקל פרישה מהחיים הפוליטיים בעקבות המפלה (רויטרס)
 היידר. שוקל פרישה מהחיים הפוליטיים בעקבות המפלה (רויטרס)   
מנהיג הימין הקיצוני באוסטריה, יורג היידר, הודיע היום (שני) כי יתפטר מתפקידו כמושל מחוז קרינטיה, בעקבות כשלון מפלגתו בבחירות אמש. היידר אף רמז כי הוא שוקל פרישה מן החיים הפוליטיים. אמש ספגה מפלגת "החירות" מפלה קשה בבחירות לפרלמנט האוסטרי. בעיני רבים נתפס היידר כאחראי הישיר לתבוסה. מספירת הקולות עולה כי המפלגה איבדה כשני שלישים מכוחה, וקיבלה רק 10.2 אחוז מקולות הבוחרים לפרלמנט.

מפלגת השמרנים של קאנצלר אוסטריה זכתה ברוב מוחץ של 43.2 אחוז מהקולות. בבחירות האחרונות זכתה מפלגת החירות ב-27 אחוז מקולות המצביעים. רוב מצביעיה המתונים של המפלגה זנחו אותה לאחר העימותים הפנימיים במפלגה, והידרדרות מעמדו של מנהיגה יורג היידר. תוצאות הבחירות מעניקות למפלגת החירות 19 מושבים בפרלמנט האוסטרי.

אך הימין יהווה עדיין חלק נכבד מהשלטון במדינה, לאחר שמפלגת העם השמרנית זכתה ברוב של מעל 40 אחוזים, שמקנה לה 79 מושבים בפרלמנט. בסוף השבוע יחלו בווינה הדיונים לקראת הרכבת הקואליציה החדשה, ולמרות כישלונה, מפלגת הימין הקיצוני תהיה שותפה ככל הנראה גם בממשלה הבאה. זאת, בניגוד לדברי הקנצלר וולפגאנג שיסל, שאמר קודם להצבעה כי אם ייבחר לא יהיה מוכן להקים קואליציה בה יישב היידר.

למרות שבבחירות האחרונות השיגו הסוציאל דמוקרטים את מירב הקולות הם ישבו באופוזיציה כשאת הקואליציה הרכיבו מפלגת העם ומפלגת החרות. היום, עם היחלשות גוש הימין, מקווים הסוציאל דמוקרטים לחזור לשלטון. פרשנים באוסטריה צופים חזרה לברית הישנה בין הסוציאל דמוקרטים והקונסרבטיבים - ברית ששלטה באוסטריה במשך שלושה עשורים.

קמפיין הבחירות השנה נסוב סביב המצב הכלכלי באוסטריה והאבטלה הגוברת, הצפויה להגיע ללמעלה מ-5אחוזים.
 

הבחירות הוקדמו עקב סכסוך פנימי במפלגת החירות

 
הבחירות אתמול התקיימו לאחר שבספטמבר הודיע הקנצלר שיסל על פיזור הפרלמנט והקדמת הבחירות, כ-10 חודשים לפני מועדן הרגיל.

הודעתו של שיסל באה לאחר שסוזנה ריס-פאסר, סגנית הקאנצלר ויו"ר מפלגת "החירות" האוסטרית, הודיעה כי היא מתפטרת מתפקידה בעקבות העימות המתמשך עם מנהיג המפלגה, יורג היידר, בנוגע לרפורמה במיסים שאמורה להיכנס לתוקפה בשנה הבאה. יחד עם ריס-פאסר התפטרו גם שר האוצר, קרל-היינץ גראסר, ודובר הסיעה, פטר וסטנטהאלר.

העימות במפלגה פרץ כשהיידר דרש לכנס ועידת מפלגה מיוחדת לדיון במדיניות המפלגה בנוגע לרפורמה במס. היידר מתנגד לעמדת הנהגת המפלגה, הגורסת כי יש לדחות את יישום הרפורמה בגלל השיטפונות שפקדו את אוסטריה ובשל המיתון הכלכלי העולמי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by