בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תבקש מגרמניה טילי נ"מ להגנה על ישראל 
 
 הגרמנים יתקשו לסרב לארה``ב (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כך פרסם היום ה"פרקנקפורטר אלגמיינה"; גרמניה תתקשה לדחות את הבקשה; שר ההסברה של ירדן: ברבת עמון לא התקבלה שום בקשה לשיתוף פעולה נגד עיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב ביקשה מגרמניה לספק לישראל טילי נ"מ במקרה של התקפה עיראקית, כך מדווח היום (ראשון) העיתון הגרמני "פרקנקפורטר אלגמיינה". העיתון מצטט פקידים בכירים בממשל הגרמני שאמרו שלא ברור אם טילים כאלו אכן יוצבו בישראל.

הפקידים הבכירים אמרו לעיתון כי ממשלת גרמניה, שמציגה עמדה לפיה כוחות גרמניים לא ימלאו כל תפקיד בפעולה צבאית בעיראק, תתקשה לסרב לבקשה כזו. "כאשר דברים אמורים בביטחונה של ישראל, יהיה לנו קשה לומר לא", אמר אחד הפקידים.

הדיווח בא על רקע קרע אפשרי בקואליציה בין הסוציאל-דמוקרטים בראשות שרדר לבין מפלגת הירוקים, סביב מעורבות אפשרית של כוחות צבא גרמניים המוצבים בכוויית בפעולה בעיראק. בכירים במפלגת הירוקים דחו הצהרות של שרדר ואישים אחרים במפלגתו, לפיהן העמדה השלילית שמציגה גרמניה כלפי הפעולה בעיראק נחלשת. "הכוחות הגרמניים שנמצאים באזור ממלאים שליחות של שלום, ובהחלט אינם קשורים להתקפה שמובילה ארה"ב", אמר מצליף מפלגת הירוקים, פולקר בק. בק הוסיף שיחידת צבא גרמנית המוצבת בכוויית תילחם רק אם בסיס צבא ארה"ב בו היא נמצאת יותקף.
 

ירדן: לא התקבלה בקשה לפעול נגד עיראק

 
בתוך כך, שר ההסברה של ירדן, מוחמד עדוואן, אמר הבוקר כי ברבת עמון לא התקבלה שום בקשה לשיתוף פעולה נגד עיראק. הוא הגיב בכך על פרסום ברשת הטלויזיה אל ג`זירה שאמרה בשבוע שעבר כי האמריקנים ביקשו מאחת עשרה מדינות ערביות לסייע במקרה של מלחמה נגד עירק. אתמול פירסם שר החוץ של מצרים הכחשה דומה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by