בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"החיזבאללה צפוי להסלים פעילותו" 
 
 הר דוב. צה``ל מסוגל לפעול בשתי חזיתות (רוירטס)   
 
חדשות נענע

זאת, אם וכאשר תותקף עיראק; כך אמר היום גורם בכיר בפצ"ן; הוסיף כי החיזבאללה הוא "ארגון הטרור הגדול בעולם" הזוכה לגיבוי מוגבר מאסד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם בטחוני בכיר בפצ``ן אמר היום (ראשון) כי ארגון החיזבאללה הוא ארגון הטרור החזק ביותר בעולם וכי אם עיראק תותקף יסלים הארגון את פעילותו בגבול ישראל-לבנון.

הגורם אמר עוד כי נשיא סוריה, בשאר אסד, מעניק תמיכה גדולה יותר לחיזבאללה מזה שנתן לארגון אביו, חאפז אסד.

הגורם התיחס לאיום הנשקף מהארגון ואמר כי האיום הנשקף ממנו הוא מיידי ומשמעותי והביע חשש כי החיזבאללה ייצור מציאות דינמית אלימה במהלכה יתלקח האזור.

הטיסות לצורכי איסוף חומרים מודיעיניים יימשכו, אמר הגורם הוסיף, כאזהרה לחיזבאללה, כי ישראל לא מעוניינת בפתיחת חזית שניה, אולם יש לה את היכולת והכושר הצבאי, אם תדרש לכך.
 

מופז: חיזבאללה יחמם גזרת הצפון

 
שר-הביטחון, שאול מופז, אמר לאחרונה כי קיימת סבירות גבוהה שחיזבאללה ינצל את המתקפה האמריקנית המתוכננת בעיראק לחימום גזרת הצפון.

בסיור ראשון בגזרת גבול הצפון מאז נכנס לתפקידו אמר מופז כי צה"ל נערך לאפשרות כזאת ומתכונן אליה: "המשימה שלנו פה היא לשמור על השקט בצפון ויחד עם זה לשלוח את המסרים הנכונים בדרך הנכונה לצד השני, לא להגרר לחזית שניה ולהיות מוכנים לכל התפתחות. אני חושב שכל המרכיבים האלה נעשים באיזונים הנכונים בעת הזאת".
 

אלף לוחמים סדירים ואלפי חיילי מילואים

לחיזבאללה יש כיום בלבנון כאלף לוחמים סדירים וכמה אלפי לוחמי "מילואים", שעשויים להצטרף ללחימה בישראל. עם זאת, ההערכה בצה"ל היא כי העמידה הנחושה של צה"ל ושל הציבור הישראלי בשנתיים של לחימה מהווים נדבך חשוב בהרתעה הישראלית מול חיזבאללה.

מאז נסיגת צה"ל מלבנון עבר חיזבאללה תהליך מסודר של התעצמות. חיזבאללה מאחסן את הרקטות ארוכות הטווח במחסנים מיוחדים, ועובר שינויים אירגוניים בתחום הפיקוד והשליטה, הארגון וכוח האדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by