בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הונג קונג: המיכלית שנושאת גז דליק עדיין בוערת 
 
 סכנה מפני פיצוץ אדיר אם האש תגיע למיכלי הגז. המיכלית עולה באש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הלילה והבוקר לא הצליחו צוותי הכיבוי להשתלט על האש, שמונעת מהם להתקרב למיכלית; על סיפונה 20 אלף טון גז נוזלי שעלול לגרום לפיצוץ אדיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותי הכיבוי של הונג קונג אינם מצליחים להתקרב מספיק על מנת להשתלט על האש, שפרצה אתמול (ראשון) במיכלית נפט העוגנת סמוך לחוף הסיני. עדיין לא ידוע אם המיכלית, שנושאת כ-20 אלף טונות של גז דליק, עומדת להתפוצץ. "עד אתמול בלילה האש הענקית מנעה מהכבאים להתקרב למיכלית", מסר דובר של שירותי הכבאות ודובר של ממשלת הונג קונג אמר היום, כי האש עדיין בוערת.

מיקומה המדויק של המיכלית "גז פואם" אינו ידוע אך היא עדיין במרחק בטוח מהחוף בדרום סין. הלהבות משתוללות בכלי השיט וענני עשן שחור עולים ממנו. כל 34 חברי הצוות של המיכלית ניצלו ונאספו לחוף לאחר שנטשו את הספינה.

האש פרצה אתמול בתא המכונות של המיכלית, שמסתכנת בפיצוץ אדיר, אם האש תתפשט לכיוון המיכלים בהם מאוכסן הגז הנוזלי שהנו דליק ביותר. במקרה זה לא נשקפת כל סכנה אקולוגית משום שגז אינו גורם נזק סביבתי, בניגוד לנפט.

בשבוע שעבר טבעה מיכלית נפט סמוך לחופי ספרד וגרמה שם לדליפת נפט ולכתם שמן ענקי, שמסכן את החי והטבע בכל איזור התפשטות הכתם. ממשלת ספרד שוקלת לפוצץ את המיכלית כדי לצמצם את הנזקים, שעלולים להצטבר לכדי אסון אקולוגי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by