בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן מחליף לפרנקל: פרופ' אלחנן הלפמן 

מסתמן מחליף לפרנקל: פרופ' אלחנן הלפמן

 
 
חדשות  נענע

הלפמן אמור להחזיר את תשובתו בימים הקרובים. תגובות מעורבות במערכת הפוליטית להתפטרות של נגיד בנק ישראל יעקב פרנקל.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור ממשלתי בכיר אמר הערב לסוכנות רויטרס כי ברק כבר מצא מחליף לנגיד בנק ישראל, יעקב פרנקל, שהודיע הערב (ראשון) על התפטרותו.

"אנו מקווים שבימים הקרובים יפורסם שמו של הנגיד הבא", אמר המקור. "כרגע יש מועמד אחד מוביל לתפקיד שכבר קיבל הצעה מראש הממשלה והוא אמור להחזיר את תשובתו בימים הקרובים".

התגובות. נשיא התאחדות התעשיינים דן פרופר טוען שהנגיד היה צריך לעזוב את תפקידו כבר לפני שלוש שנים. "כתוצאה ממדיניותו המוניטרלית הפסיד המשק למעלה מעשרה מיליארד דולר", אמר בנחרצות.

לעומתו, טען שר האוצר לשעבר, מאיר שטרית (ליכוד), כי פרנקל עשה צעד נבון כשבחר לפרוש בשיא לאחר שהגיע הישגים רבים בתחום הכלכלה.

חברו לסיעה, סילבן שלום, העריך דווקא שהנגיד הרגיש "חנוק" בשל העדפת השיקולים הקואליציוניים של ראש הממשלה ושר האוצר, לדבריו. שלום הסביר כי ברק ושוחט פעלו להרחבת תקציב המדינה, בניגוד למדיניות הריסון של פרנקל.

תגובתה של סיעת חד"ש התומכת בעקרונות הקומוניסטים היא התגובה הקיצונית ביותר להתפטרות הערב. "ברוך שפטרנו", אמרה ח"כ תמר גוז`נסקי. "הוא שירת שכבה דקה של בעלי הון תוך שהוא מרושש את ציבור השכירים. הוא הותיר אחריו אדמה משקית חרוכה", כדבריה.

התגובות שודרו בגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by