בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם מציינים היום את המאבק באלימות כלפי נשים 
 
 נתונים מדאיגים. אלימות כלפי נשים (אילוסטרציה)   
 
מיקי פלד, חדשות נענע

השנה נרצחו בישראל 26 נשים ע"י בני משפחה; רה"מ: דבר שלא יסולח - הטיפול בנושא יעלה לרמת עדיפות גבוהה; מאות השתתפו בסוף השבוע בעצרת השנתית לציון המאבק שנערכה בת"א

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם מציינים היום (שני) את היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. מנתוני הרשויות וארגוני הסיוע עולה כי השנה נרצחו בישראל 26 נשים על ידי בני משפחה. עוד עולה כי בישראל 200 אלף נשים מוכות ובכל שנה מתלוננות 2000 נשים על אונס. משנת 1992 ועד סוף 2001 נרצחו בישראל 197 נשים. מדי שנה מטפלת המשטרה בכ-22 אלף תלונות בגין אלימות במשפחה, מתוכן 17 אלף תלונות של נשים נגד בני זוגן. בישראל 51 מרכזים לטיפול באלימות במשפחה ולמניעתה.

ביום המאבק הנוכחי החליטו מרכזי הסיוע לנשים לשים דגש על אופן הסיקור התקשורתי לו זוכות נפגעות התקיפה המינית. היום בשעה 17:30 ייערך באוניברסיטת ת"א ערב עיון בהשתתפות אנשי תקשורת ואקדמיה אשר יציג זוויות תקשורתיות ומשפטיות על אופן סיקור הנושא במדיה סביב השאלה האם הסיקור הנוכחי אשר מציג נפגעות תקיפה מינית כקורבנות חסרות אונים מחד - או כאמזונות המתגברות על הטראומה מאידך - אכן מציג תיאור מציאותי של תופעת התקיפה המינית והשלכותיה.

במסגרת האירועים נערך בשבוע שעבר יום עיון בשם "האמא שלי-האמא שבי" שעסק באמהות, בנות וגילוי עריות. בין היתר נערך דיון בשאלת מקומן של אמהות בתהליכי חשיפת בנותיהן את האימה שחוו בבית. מירב דדיה, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית בת"א, מביעה תקווה בראיון לחדשות נענע כי "קולות הגילוי והחשיפה יגברו על קולות ההשתקה וההכחשה שנמצאים בכל אחד מאיתנו ובחברה בכלל".
 

אלימות כלפי נשים - במרכז דיוני הממשלה

אתמול עמד נושא המאבק באלימות כלפי נשים במרכז דיוני הממשלה. "מחר אנו מציינים יחד עם כל אומות העולם את המאבק באלימות כלפי נשים", אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, "רצח, הכאה, תקיפות והטרדות מיניות של נשים, רק משום שהן נשים - הם דבר שלא יסולח". שרון הוסיף כי ישראל היא מהמדינות המתקדמות בעולם בתחום הטיפול בנושא, ויחד עם זאת, השנה נרצחו 26 נשים נרצחו על ידי מי שאמור לדאוג, לאהוב ולכבד אותן. שרון ציין עוד כי הוא רואה בחומרה רבה את נושא האלימות בכלל ונושא האלימות כלפי נשים בפרט, והבהיר כי הוא מתכוון לעסוק בנושא זה באופן אישי ולהעלות את דרגת הטיפול בו במסגרת הממשלתית לרמת עדיפות גבוהה.

שרת החינוך, לימור ליבנת, העומדת בראש ועדת השרים לקידום מעמד האישה העוסקת בין היתר גם בנושא המאבק באלימות כלפי נשים, הציעה כי "היום כולנו צריכים לזכור כי אלימות נגד נשים היא עבריינות לשמה. למעשה אלימות במשפחה היא עבריינות פלילית והנושא צריך להיות מוטמע בחברה. בעבר אלימות נגד נשים נתפסה כנורמה תרבותית והיום ברור ליותר ויותר אנשים כי מדובר בהתנהגות עבריינית".

לבנת ציינה כי מדובר בפעם ראשונה שבה מקלטים לנשים מוכות ממומנים על ידי המדינה בעוד שבעבר היו אלה ממומנים מתרומות. למרות הקיצוצים בתקציבים נעשה ניסיון להתפתח בכיוונים כמו בניית מודלים להערכת מסוכנות לצורך אפשרות ניבוי סיכון של אדם הנחשד כאלים, השתלמויות לשופטים, עובדים סוציאלים ומורים. לדברי לבנת, במשרד החינוך נעשות תוכניות חדשות שנועדו לקדם את מעמד הנשים כחלק מהמאבק באלימות נגד נשים, החל ממנהיגות צעירה של בנות, תוכניות של קווי חירום לתלמידים ותוכניות בתוך ספרי הלימוד המטיפות לשיוויון בין המינים.
 

מאות השתתפו בעצרת "נרצחה על רקע רומנטי"

במוצ"ש התקיימה בתל אביב העצרת השנתית לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים, תחת הכותרת ``נרצחה על רקע רומנטי``. בעצרת, בהשתתפות מאות נשים וגברים, מתנדבי מרכזי הסיוע, ארגוני הנשים, חברי כנסת, אנשי תקשורת ואומנים, הודלקו לפידים לזכר קורבנות האלימות. נשים שבנותיהן ואמותיהן נרצחו בידי בני משפחה עלו וסיפרו את סיפורן האישי בזו אחר זו. במיצג שיזם מרכז הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית עלו עשרות נשים בזו אחר זו וסיפרו את סיפורן האישי.

"אנו חיים בחברה בה חייהם של נשים ערכם וכבודם עדיין שווים פחות ועל כך לא נעבור בשתיקה", אומרת מיכל עדן, חברת מועצת עיריית ת"א-יפו ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בעירייה. "בעצרת מחינו נגד האדישות בה מתקבל הטרור האכזרי והיומיומי רק משום שהוא מופנה כלפי נשים. אלימות כלפי נשים לא תפסיק עד שהחברה לא תפנים ותשריש כי לאף אחד אין את הזכות להכות, לרצוח לענות להטריד לקנות ולמכור נשים".
 
 
קו חירום ארצי: 1-800-220-000
עמותת לא
משטרה
כתבות קודמות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by