בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צו סגירה זמני למפעל ממנו דלף הגז 
 
 החשש הוא מפני התלקחות   
 
חדשות נענע

במפעל "מילר תעשיות חמצן" נהרגו לפני 3 חודשים שני פועלים; חשד לליקויי בטיחות; במקום עדיין נערכות סריקות לאיתור חמצן שעלול לגרום להתלקחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשרד לאיכות הסביבה יוציא היום (שני) צו סגירה זמני למפעל "מילר תעשיות חמצן" בקרית אתא, שבו אירעה דליפת חמצן, שסיכנה את האזור בשריפה. לפני כשלושה חודשים נהרגו באותו מפעל שני פועלים בתאונת עבודה, שאירעה במהלך מילוי בלוני גז.

כתוצאה מן הדליפה נסגרו לתנועה שדרות ההסתדרות בחיפה למשך ארבע שעות. מכיוון שלא ניתן היה לעצור את הדליפה, המתינו כוחות הכיבוי להתאדות הגז. כוחות הכיבוי התיזו מים רבים, כדי למנוע הצתה של ניצוץ, אשר יגרום לשריפה.

הדליפה ממכל החמצן החלה בעקבות פיצוץ שאירע בשעה 15:00 בצינור המוביל אליו, במפעלהחמצן, שמוחזק במכל במצב של נוזל, הפך לענן גז. במצב כזה חמצן הוא חומר נפיץ ביותר, ולכן מנסים למנוע את ההצתה. מזג האוויר הגשום מסייע בידי הכבאים.

עם זאת, התלוננו הכבאים שחליפות ההגנה שלהם אינן יכולות לספק הגנה מפני כוויות החמצן. בתהליך הפיכתו של חמצן לגז, הוא מתקרר לטמפרטורה של 180- מעלות צלסיוס. חליפות ההגנה הסטנדרטיות אינן מתאימות לטמפרטורה כזו.

ראש עיריית קריית אתא מתח ביקורת על כך שאוכלוסייה המונה כ-300 אלף תושבים עלולה להיפגע קשות בגין תקלות שכאלה, וקרא להגביר את האכיפה על המפעלים המסוכנים באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by