בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק: החלטת האו"ם מעניקה תירוץ לארה"ב למלחמה 

עיראק: החלטת האו"ם מעניקה תירוץ לארה"ב למלחמה

 
 
חדשות נענע

שר החוץ מותח ביקורת על לוח הזמנים הקצר שהוכתב להכנת דו"ח הנשק: "ישנה תוכנית לתקיפה, לא משנה מה התירוץ"; עם זאת, הודיע כי הדו"ח יוגש עד ה-8 בדצמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ העיראקי, נאג'י סברי, מותח היום (ראשון) ביקורת קשה על החלטת מועצת הביטחון לחדש את פיקוח הנשק השבוע בעיראק. במכתב תלונה שהעביר סברי למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, נטען כי החלטתה החדשה של המועצה מספקת לארה"ב עילה למלחמה. "ישנה תוכנית לתקוף את עיראק, ולא משנה מה התירוץ" כתב סברי. עם זאת, נראה שמכתב המחאה של עיראק לא יפגע בחידוש פיקוח האו"ם ביום רביעי.

לפי החלטת האו"ם, עד ה-8 בדצמבר אמורה עיראק להצהיר על כל מתקני הנשק להשמדה המונית שברשותה, ועל כל התוכניות הכימיות, הביולוגיות והגרעיניות - גם אלה שאינן נוגעות לנשק. עיראק הודיעה כי תעמוד בהגבלת ובהגשת הדו"ח עד ה-8 בדצמבר, ואולם פקח או"ם שביקר בבגדד בשבוע שעבר אמר כי בעיראק חוששים שלא יספיקו להכין דו"ח מקיף מפאת קוצר הזמן. לטענת סברי, כל "הצהרה לא מדויקת באלפי העמודים" תוכל להוות בשביל ארה"ב עילה למלחמה.

כל סירוב מצד עיראק לשיתוף פעולה עם הפקחים ידווח למועצת הביטחון של האו"ם - וזו תדון בפעולת תגובה. ממשל בוש איים לפתוח במערכה לפירוק עיראק מנשקה, בין אם יזכה לתמיכת האו"ם ובין אם לאו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by