בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עובדי רכבת ישראל מאיימים בהשבתה מלאה 
 
 מבקשים לשמור על השכר. רכבת ישראל   
 
חדשות נענע

העובדים שיבשו היום את תנועת הרכבות במחאה על החלטת הממשלה להפוך את הרכבת לחברה ממשלתית; מאיימים להחריף את השביתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימו להיום השיבושים בתנועת הרכבות. עובדי רכבת ישראל השביתו הבוקר עד השעה 11:30 את תנועת הרכבות בכל רחבי המדינה, במחאה על הכוונה להפוך את החברה לממשלתית. העובדים מאיימים להשבית לחלוטין את תנועת הרכבות החל ממחר, אם משרד ראש הממשלה והאוצר לא ימשכו את הצעת החוק בנושא.

אסיפות המחאה של עובדי הרכבת התקיימו על רקע בקשת הממשלה לנתק את הרכבת מרשות הנמלים והרכבות ולהפכה לחברה ממשלתית. הנהלת הרכבת מצדדת במהלך זה, בנימוק שהרכבת "מיצתה את עצמה" במסגרת הרשות, בעוד שהפיכתה לחברה ממשלתית תאפשר לה לגייס כספים לצורך מימוש תוכניות הפיתוח, בעיקר של קווי הנוסעים.

אולם עובדי הרכבת מתנים את הסכמתם לשינוי המבני המוצע בכך שנציגי האוצר, רשות הנמלים והנהלת הרכבת יפתחו במו"מ עם ההסתדרות והוועדים על הסכם קיבוצי מיוחד שיבטיח שמירה על השכר, התנאים הסוציאליים וזכויות הפנסיה של 1,500 עובדי הרכבת.

כמו כן דורשים עובדי הרכבת התחייבות לזמן ארוך ממשרד האוצר להבטיח את האיתנות הפיננסית של הרכבת, באמצעות סבסוד ממשלתי שיממן את גירעונותיה, וכי לא יועברו נכסי נדל"ן שבבעלות הרכבת לידי המדינה או גורם אחר.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, ייפגש הערב עם יו"ר ועד עובדי הרכבת באיזור הצפון שאול עוקיש ועם יו"ר הוועד באיזור הדרום מיכה חיון, בהשתתפות נציג ההסתדרות, במאמץ לגבש פתרון לסיום הסכסוך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by