בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיאול: הפגנות נגד זיכוי חיילי ארה"ב מהריגת 2 נערות 
 
 להעניש את החיילים הרצחניים. מפגינים שורפים את דגל ארה``ב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נהג ונווט מבסיס של צבא ארה"ב בעיר, זוכו מאשמת הריגה ברשלנות לאחר שדרסו שתי תלמידות בי"ס מקומיות; סטודנטים השליכו בקבוקי תבערה והתעמתו עם המשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיאול בירת דרום קוריאה התחדשו הבוקר (שני) הפגנות הסטודנטים נגד זיכויים של שני חיילים אמריקניים, שנשפטו באשמת מעורבות בתאונה בה נהרגו שתי נערות מקומיות. כ-20 סטודנטים השליכו הבוקר בקבוקי תבערה תוצרת בית לעבר לעבר מחנה גריי המרוחק כמה קילומטרים ממטה הכוחות האמריקניים בבירת המדינה.

בשני משפטים נפרדים זוכו בשבוע שעבר הנהג והנווט של הרכב הצבאי מאשמת הריגה ברשלנות של שתי נערות בנות 13, שנדרסו תחת הרכב בעת שעשו את דרכן בכביש הראשי בכפר. התיק האמוציונאלי נידון על רקע מאמציהן של דרום קוריאה וארה"ב לשמור על עמדה אחידה במשבר עם צפון קוריאה, שממשיכה בתוכנית פיתוח הנשק הגרעיני שלה.

הזיכוי עורר זעם בקרב פעילים מקומיים ועורר הפגנות אנטי אמריקניות, בהשתתפות המתנגדים לנוכחות הצבאית של ארה"ב, שמחזיקה 37 אלף חיילים במדינה. בשבת הפגינו 500 איש ממחוץ למטה הכוחות האמריקניים במרכז סיאול.
 
 
התקפת בקבוקי התבערה הבוקר גרמה לדליקה קטנה סמוך לשער של מחנה גריי והיא כובתה במהירות מבלי לגרום נזק או פגיעה בנפש. הסטודנטים חילקו עלונים בהם הגדירו עצמם כ"סטודנטים קוריאנים שמבקשים להעניש את החיילים האמריקניים הרצחניים".

ארה"ב הותירה על כנם כ-100מתקנים צבאיים בדרום קוריאה כאמצעי הרתעה נגד הצפון הקומוניסטי. שתי המדינות נחשבות בנות ברית צבאיות אך הזיהום, הרעש והתנועה שמגיעים מהבסיסים הצבאיים של ארה"ב ופשעים אקראיים שמבצעים החיילים האמריקניים, מהווים מקור לחיכוכים עם ההקהילות שגרות בסמוך לבסיסים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by