בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התוצאה הסופית בפריימריס: ניצחון לשרון בפער משמעותי 
 
 יכול להמשיך לחייך. רה``מ שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

התוצאה הסופית היא פער של כ-15 אחוז; שרון קיבל 55.88 אחוז ונתניהו 40.08 אחוז; שרון: יחד ננצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר סיום ספירת הקולות של בוחרי הליכוד בפריימריס, פורסמה היום (שישי) התוצאות הסופיות. ראש הממשלה, אריאל שרון, זכה בהפרש של 15 אחוז מול שר החוץ, בנימין נתניהו.

שרון זכה ב- 55.88 אחוז מן הקולות (78,740 בוחרים) ונתניהו זכה ב- 40.08 אחוז (56,480 בוחרים). משה פייגלין קיבל כ-3.46 אחוזים (4,870 בוחרים). אחוז ההצבעה היה 46.24 אחוז. הפער במדגמי הטלוויזיה היה גבוה יותר ועמד על כ-20 אחוזים.

את נאום הניצחון שלו פתח שרון בדקת דומייה לזכר הישראלים שנהרגו הבוקר בפיגועים בבית שאן ובקניה. "זהו לא לילה של חגיגות", אמר בפתח דבריו. הוא שלח תנחומים למשפחות הנרצחים וברכות החלמה לפצועים, בהם שלושת ילדיו של חברו דוד לוי.

שרון הצהיר שמעשי הטרור הם חלק מהניסיון הערבי להשפיע על הבחירות ולערער את הדמוקרטיה הישראילת. הוא הזכיר את המערכה העולמית נגד הטרור והבטיח שישראל תרדוף את המפגעים ושולחיהם. "ישראל תרדוף את מי ששפכו את דם אזרחיה. איש לא יינקה" אמר. "אנחנו עם חזק ולא ניכנע לטרור. אנחנו עם שעומד, נאבק ומנצח".

בהתאם לגישה שהנהיג עד כה, הדגיש שרון את נושא האחדות המדינית. "נמשיך להוביל לאחדות, כי זו דרכי זו דרכו של הליכוד, זה רצון העם וזה מה שנכון לעשות", אמר. "העם הזה יתן לכולנו את הזכות להמשיך ולהנהיג את ישראל. יחד ננצח", סיים.

מוקדם יותר נאם נתניהו במלון דן בתל אביב. הוא אמר שהוא מקבל את "דין הבוחר" כהגדרתו. "כעת יש ללכת יחד", אמר נתניהו והוסיף, "יש להתאחד סביב עקרונות הליכוד והאדם שנבחר".
 

בחירות בצל אירועי הטרור

 
לא לפריימריס כאלה ציפו ראש הממשלה ושר החוץ המתמודדים על ראשות הליכוד. הפיגוע בקניה בבוקר וזה בבית-שאן אחר הצהריים שינו את סדר היום של המועדמים והמצביעים כאחד. עם זאת, קריאות של פעילים בליכוד ואף של חה"כ איוב קרא לבטל את הפריימריס נדחו וההצבעה נמשכת כסדרה. הקלפיות ייסגרו בשעה 22:00, אז גם צפויות תוצאות המדגם הטלוויזיוני; תוצאות אמת צפויות להתקבל בשעה 01:00 לאחר חצות לערך.

ראש הממשלה, אריאל שרון, הצביע בשדרות ואמר כי הוא מקבל עדכונים שוטפים מקניה. שר החוץ, בנימין נתניהו, שינה את תוכניותיו בעקבות האירועים בקניה, וכינס את אנשי משרדו בחדר המצב שהוקם בירושלים. נתניהו אמר שאם אכן נורו טילים לעבר מטוס ארקיע "הרי שמדובר בתקדים. ארגוני הטרור והמשטרים שעומדים מאחוריהם הביאו להסלמה בטרור". מאוחר יותר כינס רה"מ את הצמרת הביטחונית והמדינית להתייעצות במשרדו בת"א. עם סיומה אירע הפיגוע בבית שאן המאיים להכתיב סדר יום חדש להצבעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by