בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עבד רבו: גיבוש המסמך עם ביילין החל לפני שנודע על הבחירות 
 
 אין ודאות כי המסמך יגובש סופית לפני הבחירות. עבד רבו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אומר שההנהגה הפלסטינית החליטה להקים ועדה בראשותו שתמשיך במגעים עם מחנה השלום בישראל; אמ"ן: מפת הדרכים עלולה לגרום נזקים לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יאסר עבד רבו אומר היום (שלישי) כי הוחל בגיבוש המסמך עם יוסי ביילין על הסכם בין ישראל לפלסטינים עוד לפני שנודע על הבחירות בישראל, ואין ודאות כי הוא יגובש סופית לפני הבחירות. עבד-רבו גילה בראיון לעיתון הרשות "אל איאם" כי ההנהגה הפלסטינית החליטה שלשום להקים ועדה בראשותו שתמשיך במגעים עם מחנה השלום בישראל.

צוות ישראלי-פלסטיני משותף, בראשותם של יאסר עבד רבו ויוסי ביילין, עומד להשלים בקרוב מסמך טיוטה לתוכנית שלום כוללת להסכם קבע בין הצדדים.

לדברי הפלסטינים, השינוי הגדול במסמך הוא בהסכמה בסוגיית זכות השיבה, לפיה חלק קטן מן הפליטים ישובו לשטחי ישראל, רובם יוכלו לשוב לשטחי המדינה הפלסטינית, לאחר הקמתה, ואחרים יוכלו להתגורר בחמש מדינות באירופה. עם זאת, הם הדגישו כי יש עדיין סעיפים שנויים במחלוקת.

לפי התכנון, יוצג המסמך בטקס שייערך במדינה אירופית בעוד כשלושה שבועות, עוד לפני הבחירות בישראל. הגורמים הפלסטינים לא מסתירים את כוונתם להשפיע על הבוחר הישראלי ולהצביע על כך שניתן להגיע להסכם שלום תוך זמן קצר.

ביילין אמר אתמולבראיון כי המסמך לא מוכן לחתימה ואין לדבר על סיום העבודה עליו בתוך כמה שבועות. הוא הדגיש כי אינו מוכן לחתום על זכות שיבת הפליטים לישראל וזהו קו אדום מבחינתו. לעומת זאת, הוא מוכן לדבר על חזרה של מספר קטן וסמלי של פליטים בהיקף הקיים כבר היום, שלא תפר את המאזן הדמוגרפי. ביילין הדגיש כי הוא ועבד רבו פועלים בעניין באופן אישי ולא ביקשו את הסכמתם של מצנע או ערפאת.
 

אמ"ן: מפת הדרכים עלולנ לגרום נזק לישראל

מסמך הערכה מיוחד של אמ"ן נגד מפת הדרכים האמריקנית להסדר במזרח התיכון הועבר בתחילת השבוע לראש הממשלה ולשרי החוץ והבטחון. המסמך מתריע מהנזקים שעלולה מפת הדרכים לגרום לישראל ומפרט שורה של פעולת שיש לנקוט מול ארצות הברית כדי לשנות את המסמך. בצה"ל ובמשרד החוץ מתריעים שחוסר ההתייחסות של הדרג המדיני למפת הדרכים בשל הבחירות פוגע בישראל שכן השינויים הדרושים אינם נעשים.

בסוף השבוע יתכנס בוושינגטון "פורום הסגנים" של בכירי הממשל, לדיון בעתיד מפת הדרכים, בהשתתפות סגן היועצת לביטחון לאומי סטיב הדלי, המשנה לשר החוץ ריצ'רד ארמיטאג' והמשנה לשר ההגנה פול וולפוביץ. לפני הדיון יבקרו בוושינגטון נציגים בכירים משני הצדדים.
 

הממשל האמריקני אינו מכיר בהבנות פרס-פאוול

הממשל האמריקני אינו מכיר בהבנות על "הגידול הטבעי" בהתנחלויות, שהושגו בין שר החוץ לשעבר שמעון פרס לשר החוץ האמריקאי קולין פאוול. במסר שהועבר בסוף השבוע לירושלים אמר פקיד בכיר בממשל כי ההבנות "אינן תקפות". מלשכת ראש הממשלה, אריאל שרון, נמסר שישראל דבקה בהבנות בין פרס לפאוול וכי "למיטב ידיעתנו, זו גם עמדת הבית הלבן".

הבנות פרס-פאוול הושגו ביוני 2001, לאחר פרסומו של דו"ח מיטשל שקרא להקפאת ההתנחלויות, לרבות "הגידול הטבעי". לפי ההבנות, לא יוקמו התנחלויות חדשות ולא תוקפא קרקע נוספת לבנייה. הבנייה תוקפא מעבר לשטחים הבנויים בהתנחלויות, אך יישום ההקפאה מותנה בביצוע הסעיפים האחרים ביוזמת מיטשל. ישראל הבהירה לארה"ב כי בתחומים הקיימים של ההתנחלויות תימשך הבנייה לקיום "הצרכים השוטפים", בהתאם לקווי היסוד של ממשלת שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by