בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיצומי פקחי הטיסה בצרפת שיתקו התנועה האווירית באירופה 
 
 המדינה לא חסומה לגמרי. טור משאיות על אחד הכבישים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

פקחי הטיסה הצטרפו לעשרות אלפי העובדים במגזר הציבורי שקיימו יום מחאה; מוחים על כוונת הממשלה להפריט החברות הממשלתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות טיסות בוטלו אתמול (שלישי) ברחבי אירופה, בהן כחמישית מהטיסות בצרפת, עקב שביתת פקחי הטיסה במדינה. בין הטיסות שנדחו עקב השביתה ניתן למנות גם את טיסת אל-על מספר 225 מתל אביב לפאריז, שאמורה היתה לצאת הערב ונדחתה למחר.

פקחי הטיסה של צרפת הצטרפו לאות הזדהות, לגל השביתות במשק הצרפתי, שמאיימות לשתק את התחבורה במדינה. השביתה כוללת את כל עובדי הגופים הציבוריים במדינה, בהם עובדי הדואר, נהגי האוטובוסים הציבוריים והרכבת התחתית, עובדים בבתי החולים ובחברות החשמל והטלפון.

50 אלף עובדי הרכבת הובילו בהמשך היום את יום המחאה נגד כוונת הממשלה להפריט את החברות הממשלתיות. בהפגנות השתתפו כל עובדי הסקטורים הציבוריים ופנסיונרים. אתמול שותקה צרפת כמעט כליל כשנהגי המשאיות חסמו כבישים רבים ברחבי המדינה, ועשרות אלפי עובדי ציבור יצאו להפגנות.

רבים מנהגי המשאיות נטשו אמש את משמרות המחסומים לאחר שהממשלה התערבה אתמול בנושא. המשטרה פיזרה כמה מההפגנות ואף איימה על הנהגים בשלילת רשיונם. נהגי המשאיות הקימו יותר מארבעים מחסומים ברחבי צרפת, לאחר שהמשא ומתן שהם מנהלים עם האיגודים המקצועיים, בנוגע לסכסוך העבודה שלהם, נכשל.
 
 
שר התחבורה של צרפת, דומיניק בוסראו, אמר כי למרות המצב הגרוע, צרפת "עדיין רחוקה מלהיות חסומה לגמרי". עם זאת קרא בוסראו לנהגי המשאיות לחזור למו"מ עם המעסיקים. לשביתת נהגי המשאיות נוספה אתמול גם שביתה בת 32 שעות של פקחי התעבורה, שגרמה לשיבושים רבים בתנועת הרכבות והמטוסים במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by