בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת פדופילים לא נחקרה מחוסר בחוקרי אינטרנט 
 
 מחסור בידע אינטרנטי עיכב חקירת פדופילים   
 
חדשות נענע

מידע על פעילות ישראלים פדופילים ברשת האינטרנט הועבר למשטרה כבר בתחילת השנה, אך המעצרים נעשו רק אתמול; המשטרה: העיכוב במעצרים נובע ממחסור שהיה בשעתו בחוקרי מחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מידע על פעילות ישראלים פדופילים ברשת האינטרנט הועבר למשטרה כבר בתחילת השנה, אך המעצרים נעשו רק אתמול. כך אמרו היום (שלישי) מקורות במשטרה אמרו ל"קול ישראל". העיכוב במעצרים לדבריהם נובע ממחסור שהיה בשעתו בחוקרי מחשב, וכי המידע נתקבל טיפין טיפין.

ארבעה בני אדם נעצרו אתמול על ידי מפלג עבירות מחשב ביחידה הארצית לחקירות הונאה, במסגרת מבצע ארצי ללכידת פדופילים שפועלים באמצעות האינטרנט. אחד העצורים חשוד כי צילם קטינים בישראל במצבים מיניים והפיץ את תמונותיהם באינטרנט. יתר השלושה חשודים שהפיצו ברשת חומר פדופילי, שקיבלו מגורמים שונים. שמות שלושה מהחשודים שנעצרו הם יואב בירן, בן 25 מירושלים; איתי סנפיר, בן 25 מתל אביב; והראל קפלנובסקי, בן 23 מירושלים. שמו של העצור הרביעי לא הותר לפרסום. מלבד הארבעה נחקרו שישה חשודים נוספים, אך הם שוחררו בערבות.

זו הפעם הראשונה שמתקיים מבצע ארצי ללכידת פדופילים שפועלים ברשת. במשטרה אומרים כי הוחלט לערוך את המבצע לאחר שהתקבל חומר מודיעיני רב, הן מרשת האינטרפול הבינלאומית והן מאיסוף של החוקרים בישראל. ההערכה במשטרה היא כי פעילות הפדופילים המקוונים בישראל גברה בשנים האחרונות, כתוצאה מאכיפה מוגברת במדינות אירופה. במשטרה אומרים כי חלק מהחשודים הרוויחו כסף רב מעיסוקם בהפצת החומר.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל, הורה אתמול לעצור עד תום ההליכים את ירון בלנק, שיצר קשר באמצעות האינטרנט עם קטינים בני 13 עד 16 וביצע כלפיהם עבירות מין.

בלנק מואשם בעבירות של מעשה סדום, סחיטה באיומים ומעשה מגונה. בנימוקי החלטתו כתב השופט, כי מדובר "במסכת של איומים כלפי קטינים וסחיטתם תוך ניצול בלבולם בעניין זהותם המינית".
 

פועלים כמו סוחרי סמים

במשטרה טוענים כי מפעילי האתרים פועלים כסוחרי סמים שמפיצים את החומר וגורמים לכך שסוטי המין יפתחו בהם תלות. וככה זה עובד: הפדופילים הישראלים קונים את התמונות ממפיצים שונים, או בעזרת אי-מיילים מוצפנים, או מיד ליד. לאחר מכן הם שוכרים את שירותיהם של מפעילי שרתים, בעיקר בארה"ב, ומשתמשים בהם לשמירת החומר. האתרים מגרים את המשתמשים להיכנס אליהם, ובשלב מסוים מתנים את המשך הגלישה בתשלום באמצעות כרטיס אשראי. חברות ההסלקה משאירות לעצמן נתח כספי, ואת השאר מעבירות לפדופילים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by