בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיקוד העורף: מקלט במקום חדר אטום 
 
 למקלט בתוך 3 דקות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במקרה של התקפת טילים יתבקש הציבור לרוץ למקלט בתנאי שניתן להגיע אליו בתוך 3 דקות; בכל מקרה מסיכת אב"כ - חובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיקוד העורף גיבש לאחרונה הנחיות חדשות הנוגעות להתקפת טילים עיראקית על ישראל. על-פי אחת מהן, במקרה של התקפת טילים יתבקש הציבור לרוץ למקלט בתנאי שניתן להגיע אליו בתוך שלוש דקות. זאת, בניגוד להנחיה הגורפת במהלך מלחמת המפרץ לגשת לחדר האטום בזמן אזעקה.

ההנחיות החדשות מופיעות בקלטות שישודרו במקביל בכל ערוצי התקשורת בארץ מיד אחרי צפירות אזעקה עולות ויורדות, שיימשכו כדקה, והשמעת הסיסמא "חומת ברזל". על-פי הכללים, כל מי שמתגורר בבית שיש בו מרחב מוגן דירתי (ממ"ד), יתבקש לגשת אליו, תושבים שמתגוררים בבניינים שיש בקרבתם מקלט ציבורי ייגשו למקלט רק אם ניתן להגיע אליו בתוך שלוש דקות מרגע הישמע האזעקה. במקרה שלא ניתן לגשת למקלט ציבורי בפרק זמן זה, יש לגשת לחדר אטום שנועד להפחית ריכוז של חומרים מסוכנים.

ההנחיות לאטימת החדר גם הפעם הן באמצעות יריעות ניילון כמו בימי מלחמת המפרץ. בכל מקרה, למרות שממ"דים נחשבים כאטומים, ינחה פיקוד העורף את כל התושבים לחבוש מסכות אב"כ מיד עם הישמע האזעקה, למעט תושבים שבביתם יש מערכת מיוחדת לסינון אוויר.
 
 
בצה"ל מעריכים כי בשל יכולתה של מערכת המכ"ם של טיל החץ להצביע במדוייק על האיזור המשוער שאליו מכוון הטיל, תישמע אזעקה רק באיזור היעד, ובשאר האזורים תושבים לא יצטרכו להיכנס למקלט או לחדר האטום. כמו כן הוחלט כי באזורים שלא ייפגעו, תתאפשר יציאה מהמקלטים כבר כעשר דקות אחרי הכניסה אליהם.

יצויין כי במסגרת ההכנות למתקפה בעיראק, אישרה אתמול ועדת הכספים של הכנסת תקציב בסך 2.5 מיליון שקלים להוצאות חירום אזרחיות, הכוללות פעולות למיגון האוכלוסיה בהן רכישת ערכות מגן ורכישת אמצעי טיהור מפני מתקפה כימית וביולו גית. כמו כן ימוגנו גם כל נקודות הצפירה שממקומות ברחבי המדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by