בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרון מגורשי כנסיית המולד עזב את קפריסין 
 
 נקלטו בשש מדינות באירופה. 13 המגורשים מגיעים לקפריסין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עבדאללה דאוד, לשעבר ראש המודיעין בבית לחם, גורש במאי עם 12 פלסטינים נוספים לקפריסין; יתר חברי הקבוצה נקלטו במדינות שונות באירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבדאללה דאוד, לשעבר ראש המודיעין הפלסטיני בבית לחם, שגורש במאי האחרון לקפריסין, במסגרת ההסכם להסרת המצור על כנסיית המולד בעיר, עזב אתמול (שני) את קפריסין. ב-10 במאי גורשו 13 פלסטינים שהתבצרו בכנסיית המולד, לקפריסין שהסכימה לקבל אותם באופן זמני, כדי להציל את העסקה שגיבשו ארה"ב והאיחוד האירופי.

העסקה נועדה לסיים את המצור שהטיל צה"ל באפריל, כש-200 מבוקשים התבצרו בכנסייה. במסגרת ההסכם גורשו 13 המבוקשים הבכירים לקפריסין, 26 הועברו לרצועת עזה ו-84 שוחררו לבתיהם. ישראל אמרה אז כי דאוד הוא המסוכן ביותר מבין חברי הקבוצה ושום מדינה לא הסכימה לקבל אותו לתחומה.

קפריסין נאותה לתת לו להישאר "מספר ימים עד שבועות", עד שיימצא פיתרון אחר. שרי החוץ של האיחוד האירופי בחרו שש מדינות שיקלטו את המגורשים - איטליה, ספרד, יוון, פורטוגל, אירלנד ובלגיה - ולקראת סוף מאי פוזרו 12 המגורשים, פרט לדאוד, במדינות השונות.

איטליה קלטה בין השאר את איברהים עבאיית שנאשם ברצח הישראלי אבי בועז. דאוד נשאר אז בבית חולים בניקוסיה לאחר שנפצע, במהלך חילופי אש בינו לבין צה"ל כשניסה להמלט מהכנסייה. בהמשך אמרו הרשויות כי הוא הפך ל"כאב ראש ביטחוני" ובאוגוסט דרשה ממשלת קפריסין את עזיבתו המיידית, בטענה שהוא גורם לבעיות.
 
 
שר המשפטים הקפריאסאי אמר אז כי דאוד מסרב לשתף פעולה עם המשטרה וכי "הוא נעלם ממקום משכנו, הוא אינו מוכן לקבל שמירה או ליווי משטרתי. הוא לא מעדכן אותנו במעשיו וגורם בעיות". עיתון מקומי דיווח אז כי השלטונות רוצים בעזיבתו של דאוד, בשל חשש שהוא עלול לפגוע במטרות ישראליות ובביטחון הלאומי של קפריסין.

אתמול כאמור, עזב דאוד את קפריסין וכשהוא מלווה בקצין של האיחוד האירופי, יצא בדרכו למאוריטניה שבאפריקה דרך פריס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by