בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוקרא: הטורקים איימו לסרס אותי 
 
 ``הכלא הטורקי זה כמו גיהנום בשבילי``. פוקרא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

טוען דרך עורך דינו כי ההודאה הוצאה ממנו בלחץ ובאיומים; על השאלה כיצד הכניס את האולר למטוס, השיב פוקרא: "הכנסתי"; מסתמן: ישראל לא תבקש להסגירו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאופיק פוקרא טוען היום (שלישי) כי הוא לא התכוון לחטוף את המטוס וההודאה הוצאה ממנו בלחץ ובאיומים. הסטודנט, 23, ממכללת ספיר שבנגב, עצור מאז יום ראשון שעבר, לאחר מה שהשב"כ, אל-על ומשטרת טורקיה הגדירו כ"ניסיון חטיפה" של טיסת אל-על מתל אביב לאיסטנבול. לפי הוראת שופט הוא נעצר ל-25 יום ומוחזק בכלא "מטריס", השמור בידי חיילים.

בראיון שהעניק לעיתונות הישראלית דרך עורך דינו, ריאד אל-אניס, השיב פוקרא על השאלות שהועברו לו:

פוקרא תיאר את מהלך הטיסה: "בנמל התעופה בן גוריון עברתי השפלה. חקרו אותי ובדקו אותי בגלל שאני ערבי. זה הרגיז אותי. בטיסה הייתי עצבני. זאת היתה הפעם הראשונה בחיים שלי שטסתי. לקראת הנחיתה קמתי. הדיילת צעקה עלי. צעקתי עליה בחזרה ואז קפצו עלי השומרים, ומאותו רגע אני לא זוכר כלום".

על השאלה כיצד הכניס את האולר למטוס, השיב פוקרא: "הכנסתי". בתשובה לשאלה האם החזקת את האולר בידך כשהתווכחת עם הדיילת, אמר פוקרא: "אני לא זוכר כלום מאז. קפצו עלי השומרים וזהו". לטענת המאבטחים כי פוקרא אמר שפעל בגלל סבל אחיו הפלסטינים הוא השיב: "אני לא זוכר כלום מאותו הרגע ולא יודע מה אמרתי".

על החקירה סיפר פוקרא: "חקרו אותי בין שבעה ל-10 חוקרים במשך יומיים ולא נתנו לי לישון. הם לחצו עלי ואיימו עלי, ואמרו לי שאם לא אשתף פעולה אתם, הם יסרסו אותי. רק בגלל הלחץ אמרתי שרציתי לחטוף מטוס, אבל זה לא היה נכון".

על ההכנות שכביכול עשה אמר: "כתבו עליי כאילו למדתי להטיס מטוס. בסך הכל, חיפשתי באתר האינטרנט של "ואללה", אבל לא מצאתי אחד שקשור לתעופה. אין לי אפילו רישיון לרכב אז איך רוצים שאני אטיס מטוס? לא מתאים לי לעשות דבר כזה. אני לא בן אדם מיואש".

פוקרא הוסיף שהיה רוצה לחזור לישראל ולהישפט בה. "הכלא הטורקי זה כמו גיהנום בשבילי. תוציאו אותי מכאן, אני רוצה לחזור לישראל ולהישפט בפני בית משפט הוגן, כדי להוכיח את חפותי".

כמו כן הוא הכחיש את הטענה שלפיה ביקר לפני כן בנמל התעופה בן גוריון: "זו היתה הפעם הראשונה בחיים שלי שהגעתי לשדה התעופה".
 

מסתמן: ישראל לא תדרוש הסגרת פוקרא

 
משרד המשפטים, שהודיע כבר כי יבקש משלטונות טורקיה להסגיר את תאופיק פוקרא כדי שיעמוד לדין בישראל, מגבש בימים אלה החלטה שלא לבקש את הסגרתו.

בהתייעצויות בירושלים הוצגה איגרת שהעבירה טורקיה, ובה הודיעה על כוונתה להעמיד לדין את פוקרא על ניסיון לחטוף מטוס באיומי סכין. באיגרת נמסר עוד כי התביעה הטורקית תדרוש עונש של חמש שנות מאסר".

מקור במשרד החוץ הישראלי הסביר כי "אחרי הכל אנחנו משוכנעים שהטורקים ימצו איתו את הדין עד הסוף. חמש שנים בכלא הטורקי זו בהחלט חוויה קשה, ויש לנו אמון במערכת המשפט הטורקית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by