בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת בעבודה: מצנע שמאלני מדי 
 
 נוסע למצרים. מצנע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מצנע: אחדות - אם הליכוד יסכים לסגת מהרצועה; ייפגש עם מובארק לפני הבחירות; העיתון "אל-אהרם" לישראל ולפסלטינים: להפסיק האלימות ולחדש המו"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במפלגת העבודה מותחים היום (רביעי) ביקורת על קו ההסברה המתגבש במטה הבחירות של יו"ר המפלגה החדש, עמרם מצנע ואומרים כי הוא "שמאלני" מדי. לדברי מספר אישים במפלגה, עיקר הבעיה היא בהתחייבותו לנהל מו"מ עם יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, למרות היותו "ראש מיתקפת הטרור"
שמתנהלת נגד ישראל, כהגדרתו של מצנע. "אף אחד לא יהיה מוכן להצהרות כאלה, ואם זה יהיה הקו שלנו, אנחנו בצרות", אמר אחד האישים.

כזכור, בראיון השבוע לשבועון הגרמני "פוקוס" הגדיר מצנע את ערפאת כטרוריסט שלא עמד בהבטחתו לעצור את הטרור. מצנע הוסיף כי כל מנהיגי מדינת ישראל נפגשו עם ערפאת ביודעם שהוא טרוריסט וקרא לפלסטינים להחליף את ערפאת במנהיג אחר.

בתגובה אומר דוברו של מצנע, און לוי, כי סקרים שיפורסמו בקרוב מצביעים על כך שמפלגת העבודה כבר מתחזקת וצוברת תמיכה גם בימין, דווקא בגלל הכרזתו של מצנע כי בשנה הראשונה לכהונתו כראש ממשלה יפנה את ההתנחלויות והצבא מרצועת עזה ויפתח בהליך של היפרדות מהפלסטינים, בהסכם או באופן חד צדדי. אמש אמר מצנע כי הוא בעד ממשלת אחדות, בתנאי שהליכוד יסכים להיפרדות מהפלסטינים ולנסיגה מרצועת עזה. בראיון ל"פוליטיקה" בערוץ הראשון חזר מצנע על עמדתו לפיה "אין תשובה צבאית למצב בחברון ובגוש קטיף - ולכן צריך לפנות את הישראלים היושבים שם".
 

מצנע ייוועד עם מובארק לפני הבחירות

 
אתמול דווח כי מצנע הוזמן לפגישה אישית בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, לאחר שהאחרון שיגר לו איגרת ובה ברכות והזמנה לביקור ופגישה אישית. "אני שולח את ברכותי ומאחל לך הצלחה ומזל במשימתך להשכנת שלום, ביטחון ויציבות באיזור", כתב מובארק למצנע, שקיבל את ההזמנה לקהיר בשמחה. דוברו, און לוי, מסר ל'חדשות נענע' כי מצנע צפוי לבקר בקהיר עוד לפני הבחירות.

ב'קול-ישראל' דווח כי גם שגרירות מצרים בישראל מעורבת בארגון הביקור. יש לציין כי בחירתו של מצנע לראשות העבודה עוררה עניין גדול בעולם הערבי. ערפאת אף הכריז כי הוא מושיט למצנע יד לשלום בתקווה כי ימשיך את שלום האמיצים שהתחיל רבין. מצנע עצמו ציין בימים האחרונים כי בחירתו "עוררה תקווה חדשה במזרח התיכון". בסדרת ראיונות לכלי תקשורת זרים הוא חידד את מסריו לפיהם עם בחירתו יחדור למשא ומתן מיידי, תוך פינוי התנחלויות ויצירת הפרדה בין ישראל לפלסטינים.
 

חידוש מגעים בין הפתח והחמאס; מופז: נסיון להשפיע על הבחירות

בתוך כך, עורך העיתון המצרי "אל-אהראם", איברהם נאפע, המקורב מאוד למובארק, קרא אמש לישראל ולפלסטינים להפסיק את האלימות למשך חצי שנה, לחדש את המשא ומתן ולבצע את הרפורמות ברשות, וכל זאת בחסות ערבית ובינלאומית.

כזכור, לאחרונה עלו שרטון המגעים בחסות מצרית שהתקיימו בקהיר בין החמאס לפתח על הפסקת הפיגועים. עם זאת, העיתון הפלסטיני "אל קודס" מדווח כי השבוע יחודשו בעזה המגעים בין שני הארגון לקראת מפגש "רם דרג" שיתקיין בקרוב וכהמשך לשיחות קהיר. בכיר החמאס, מחמוד א-זאהר, מסר הפגישה רמת הדרג תיערך לאחר סוף חודש הרמדאן.

בתוך כך, שר הביטחון, שאול מופז, (המתמודד בפריימריס בליכוד), שב וטוען כי הפלסטינים באמצעות פיגועי הטרור מנסים למעשה להתערב במערכת הבחירות בישראל. מופז חזר אמש על משנתו כי יש לסלק מן האיזר את ערפאת. "מי שבגד בהתחייבות הבינלאומית שקיבל על עצמו לפני תשע שנים ליישב כל מחלוקת איתנו במשא ומתן לא יחזור להיות בן שיחנו. עליו להסתלק כדי לפנות מקום למנהיגות אמינה שהשלום בפיה הוא לא רק סיסמה", אמר מופז בעת ביקור בבית-שאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by