בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: נחשפה רשת שגנבה פרטי אשראי מאלפי לקוחות 
 
 אחרי פיגועי ה-11 בספטמבר נרשמה עלייה בפשיעה. הריסות מגדלי התאומים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נעצרו 3 חשודים במעורבות בהונאה, שמיררה את חייהם של עשרות אלפי קורבנות; עלייה בפשיעה בארה"ב; טום רידג' יעמוד בראש המשרד לביטחון הפנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבולשת הפדראלית עצרה בניו יורק 3 חשודים במעורבות בהונאה מתוחכמת, במסגרתה נגנבו פרטי כרטיס האשראי של אלפי אמריקנים. סך ההפסדים מההונאה מגיע ל-2.7 מיליון דולר ועלול לעלות עוד עם חשיפתם של קורבנות נוספים.

חשבונות הבנק של כמה מהקורבנות רוקנו לחלוטין, לחלקם שונתה הכתובת, לאחרים נפתחו קווי האשראי והופקו כרטיסי אשראי ללא אישור. התובע הכללי של ניו יורק, ג'יימס קומי, מסר כי פרטי האשראי של כ-30 אלף בני אדם נגנבו וכי השלטונות מנסים לגלות כמה מהם נשדדו ורומו. "בעזרת כמה מקשים, האנשים האלו פשוט כייסו את ארנקיהם של עשרות אלפי אמריקנים, לקחו את זהותם, גנבו את כספם ושדדו את ביטחונם", אמר קומי.

לדברי הרשויות, פרשת ההונאה החלה לפני שלוש שנים, כשאיש תמיכה בחברת 'טלדטה תקשורת' מכר ססמאות כניסה וקודים אישיים להורדת דוחות אשראי של לקוחות לאדם שזהותו לא ידועה. החברה מספקת לבנקים כניסה ממוחשבת לבסיסי נתונים של פרטי אשראי.

איש התמיכה פיליפ קמינגס נעצר והובא אתמול (שני) בפני שופט במנהטן, ששיחרר אותו בערבות של חצי מיליון דולר. בנוסף לקמינגס, עצר האף.בי.אי שני חשודים נוספים במזימה, לינוס בפטיסט וחכים מוחמד. בפטיסט סירב להגיב להאשמות ומוחמד הודה בחלק מהמעשים המיוחסים לו.
 

האף.בי.אי: עלייה מדאיגה בפשיעה בארה"ב

 
בארה"ב הוקם לאחרונה משרד לביטחון פנים, על פי הצעתו של הנשיא ג'ורג' בוש, שאף מינה את טום רידג' לעמוד בראשו. רידג' שימש קודם לכן כראש מנגנון ביטחון הפנים במדינה ונראה כי מחכה לו עבודה רבה בתפקידו החדש.

האף.בי.אי פירסם השבוע את נתוני הפשיעה בארה"ב לשנת 2001, מהם עולה כי הפשיעה נמצאת במגמת עלייה מדאיגה. בשנה שעברה בוצעו 11.8 פשעים חמורים בארה"ב, מתוכם 15,980 רציחות, מעל 400 אלף גניבות ויותר מ-90 אלף מקרי אונס.

מעריכים כי התקפות הטרור על ארה"ב ב-11 בספטמבר שנה שעברה הביאו לעלייה בפשיעה, ואמנם בשלושת החודשים שאחרי הפיגועים נרשמה העלייה הגבוהה ביותר בפשיעה באותה שנה. מומחה למשפט באוניברסיטה בבוסטון אומר כי לא ניתן להאשים את אל קאעידה בעלייה בפשיעה, כי ברוב המקומות בארה"ב לא קיים איום טרור אך הפשע שכיח למדי.

בלוס אנג'לס נרצחו 1,074 בני אדם בשנת 2001 - שהם 11.1 בני אדם על כל 100 אלף תושבים - כפול מהממוצע הכללי בארה"ב. בניו יורק נרצחו 7.2 בני אדם על כל 100 אלף.

פרשת הצלף הסדתרי הפנתה את תשומת הלב הציבורית לכמות הגדולה של כלי נשק שמחזיקים האזרחים בבתיהם.רובי הצלפים הפכו פופולריים ביותר אך שום דבר לא נעשה כדי לבלום את התופעה, בעיקר עקב התנגדות איגוד הרובאים הלאומי, ה"אן.אר.איי", שמצדד בהתחמשות הצרכנים הפרטיים מטעמי אינטרס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by