בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעה: אולטימטום של 90 יום לסעודיה 
 
 חשד: כסף סעודי מממן טרור   
 
חדשות נענע

בוש צפוי לדרוש מסעודיה לטרפד 7 אנשי עסקים המממנים טרור; בוש ידרוש ממנה לטפל בהם לפי הבנתה, גם אם אין מספיק הוכחות להעמדתם לדין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה לביטחון לאומי הציעה לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, להציב לסעודיה אולטימטום של 90 יום אם לא תפסיק את התמיכה בטרור העולמי. כך מדווח היום (שלישי) "הוושינגטון פוסט".

המועצה העבירה לידי הנשיא רשימה של 7 אנשי עסקים סעודיים, אשר נמצאים ברשימת המממנים הראשיים של הטרור העולמי. איש עסקים נוסף הוא מצרי ואחר הוא פקיסטני. האנשים חשודים בסיוע משמעותי לארגון אל-קאעידה וארגונים נוספים.

העיתון מציין שמקורותיו לא חשפו באיזו פעולה תאיים ארה"ב אם לא תקבל סעודיה את האולטימטום שלה. התוכנית היא להציג בפני סעודיה את ההוכחות שיש בידי המודיעין האמריקני בנוגע לפעילות הטרוריסטית בתוכה, ולהניח לסעודיה לטפל בנושא לפי הבנתה.

בארה"ב עדיין לא החליטו כיצד יפעילו את התוכנית. אפשרות אחת היא לשלוח לריאד נציג של הקבינט, ואפשרות נוספת היא להציג את הדרישה לממשלה הסעודית באמצעות השגרירות.

במועצה מתכוונים ללחוץ על סעודיה לפעול נגד החשודים, אפילו אם אין מספיק ראיות כדי להרשיעם בבית משפט. המטרה היא לטרפד את פעילותם לפני שאירוע טרור נוסף יתרחש.

הדיווח על התוכנית מפורסם על רקע ידיעות אחרות, שהופצו בסוף השבוע לגבי מעורבותה לש סעודיה בטרור. על פי הדיווח, ייתכן שיש לנסיכה הייפה אל-פייסל, אשתו של השגריר הסעודי בוושינגטון, מעורבות באירועי הטרור של 11 בספטמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by