בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה שביתת האחיות; עובדי הרכבת שובתים 
 
 הרכבת. ממחר צפויה שביתה עד להודעה חדשה   
 
חדשות נענע

העובדים מוחים על הכוונה להפוך את החברה לממשלתית; התקדמות במו"מ עם האחיות - דורשות מהאוצר להוסיף כ-350 תקנים נוספים למשרד הבריאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התפוצץ המשא ומתן בין ועד עובדי הרכבת לבין מנכ``ל משרד רה``מ, אביגדור יצחקי. ועד עובדי הרכבת מאיים כי אם יוחלט היום (רביעי) בישיבת ועדת הכלכלה, על מעבר לחברה ממשלתית, תושבת הרכבת מהשעה 12:30 ועד להודעה חדשה. שלשום השביתו עובדי הרכבת את תנועת הרכבות בכל רחבי המדינה במשך חצי יום, במחאה על הכוונה להפוך את החברה לממשלתית.

הנהלת הרכבת מצדדת בהפיכתה לחברה ממשלתית, בנימוק שהרכבת "מיצתה את עצמה" במסגרת הרשות, וכי המהלך יאפשר לה לגייס כספים לצורך מימוש תוכניות הפיתוח, בעיקר של קווי הנוסעים. אולם עובדי הרכבת מתנים את הסכמתם לשינוי המבני המוצע בכך שנציגי האוצר, רשות הנמלים והנהלת הרכבת יפתחו במו"מ עם ההסתדרות והוועדים על הסכם קיבוצי מיוחד שיבטיח שמירה על השכר, התנאים הסוציאליים וזכויות הפנסיה של 1,500 עובדי הרכבת.

כמו כן דורשים עובדי הרכבת התחייבות לזמן ארוך ממשרד האוצר להבטיח את האיתנות הפיננסית של הרכבת, באמצעות סבסוד ממשלתי שיממן את גירעונותיה, וכי לא יועברו נכסי נדל"ן שבבעלות הרכבת לידי המדינה או גורם אחר.

בתוך כך, האחיות המועסקות במערך הבריאות הציבורי הודיעו כי החליטו לדחות את השביתה שתוכננה להבוקר. על פי הדיווח מחר יחל מו``מ שיסתיים תוך ארבעה חודשים בעניין תוספת תקנים לאחיות. האחיות התכוונו לפתוח מחר בשביתה ללא הגבלת זמן, על רקע דרישתן מהאוצר להוסיף כ-350 תקנים נוספים למשרד הבריאות, כדי להקל על העומס שנוצר בעבודתן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by