בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון מגבשת הצעה להמשך הפיקוח על תעשיית הנשק העיראקית 

מועצת הביטחון מגבשת הצעה להמשך הפיקוח על תעשיית הנשק העיראקית

 
 
חדשות נענע

לפי ההצעה, יוסרו הסנקציות הכלכליות על עיראק בתמורה להתרת הפיקוח על תעשיית הנשק של המדינה. לפני שנה גירש סדאם חוסיין את פקחי האו"ם מהמדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות מועצת הביטחון של האו"ם קרובות להשגת הסכם שייאפשר את המשך הפיקוח על החימוש העיראקי, שנה אחרי שנשיא עיראק, סדאם חוסיין, גירש משטח המדינה את פקחי האו"ם.

לפי ההצעה, שבאה מצידן של בריטניה והולנד, ונתמכת על ידי ארצות-הברית - בתמורה להתרת הפיקוח על החימוש העיראקי, יוסר החרם הכלכלי שהוטל על עיראק אחרי מלחמת המפרץ, חרם שהביא את כלכלת המדינה למצב קשה ומנע ממנה לייצא נפט. לפי ההצעה, יושעה החרם זמנית ל-100 ימים, וכל 100 ימים תצביע מועצת הביטחון מחדש האם להחזיר את החרם או לא.

הבעיה עד כה היתה שרוסיה וצרפת קידמו כל אחת הצעות אחרות ביוזמתן לפתור את הבעיה. כחברות קבע במועצת הביטחון, יש להן זכות וטו על כל החלטה במועצת הביטחון, כך שנחוצה הסכמתן לכל הצעה. אך אחרי שיחות עם הממשל האמריקאי, אותתה צרפת כי היא מוכנה לתמוך בהצעה שנתמכת על ידי אמריקה. אנשי ממשל אמריקאים מצפים שרוסיה תלך בעקבות צרפת, ותצטרף גם היא לתומכים בהצעה.

הוושינגטון פוסט מוסר כי בכירים אמריקאים אומרים כי סדאם נוהג "להתקפל" כשהוא נתקל בקול אחיד של מועצת הביטחון, ובמקרה הזה יש יסוד להניח שיסכים להצעה, כיוון שהאופציה היא המשך החרם הקשה על המדינה. האו"ם רוצה להבטיח שעיראק לא תחזור לפתח נשק לא קונבנציונלי. מתום מלחמת המפרץ ועד לשנה שעברה היה פיקוח כזה, אך סדאם גירש את הפקחים משטח עיראק בשנה שעברה, והתעמת עם ארצות הברית, שאף הפציצה מטרות שונות בעיראק.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by