בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נלכד משלח המתאבד מאולם השמחות בחדרה 
 
 מעצרים בגדה. שני משלחים נלכדו בפעילות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לפיגועים רבים נוספים באזור ירושלים; שכם: נלכד בכיר חמאס בשומרון ששלח את שני המחבלים שנתפסו בצומת תפוח עם חומר נפץ רב מוחבא בתוך מחשבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במבצע משולב של צה"ל והשב"כ ברמאללה נלכד הלילה (שני) מנסור שרם, מבוקש בכיר של התנזים, שמילא את מקומו של ראיד כרמי כראש התנזים בטול כרם. הוא אחראי, לדברי גורמי הביטחון, לשילוח המחבל המתאבד לאולם השמחות "ארמון דוד" בחדרה, בו נרצחו 6 ישראלים ונפצעו עשרות, וכן לפיגועים רבים נוספים באזור ירושלים. שרם יזם את הפעולות לצידו של מוחמד נאייפה, אשר שיגר לפני שבועיים את המחבל שביצע את הפיגוע בקיבוץ מצר.

כוח דובדבן עצר את שרם בדירת מסתור בה שהה ברמאללה. הכוח הקיף את הבית והחל לנהל סביבו מבצע "סיר לחץ", אולם לאחר זמן קצר יצא שרם מהבית בידיים מורמות והסגיר עצמו. יחד עמו נעצר פעיל זוטר בתנזים, וכן בעל הבית בו התגוררו. שר הביטחון, שאול מופז, בירך על לכידת שרם וכן על שורת ההצלחות המבצעיות שהובילו ללכידתם של שלושה בכירים בחמאס בשכם ובטובאס, המבטאים את הנחיתו ליצור לחץ על הנהגת השטח של אירגוני הטרור.

במקביל פעל הלילה צה"ל במחנה הפליטים דיר אל בלח שבדרום הרצועה, והרס את ביתו של מוחמד אבו חולי, פעיל חמאס בכיר ברצועה. אבו חולי חשוד ששילח את המחבל שביצע את הפיגוע בגוש קטיף בסוף השבוע, בו נהרג חייל צה"ל, שיגדאף גרמי. לפנות בוקר יצאו הכוחות מהרצועה. סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה שבחילופי האש במקום נפצעו ארבעה פלסטינים.
 

נעצר משלח "מחבלי מחשבי הנפץ"

 
מוקדם יותר אתמול לכדו כוחות צה"ל בעיר שכם את פיראס פידי, מבכירי החמאס בשומרון, ששלח את שני המחבלים שנתפסו בצומת תפוח עם חומר נפץ רב מוחבא בתוך מחשבים. על פי ההערכה, יועדו "מחשבי הנפץ" לפיגוע בירושלים.

אתמול בבוקר הותר לפרסום כי לפני כשבועיים עצר כוח מילואים בצומת תפוח שני מחבלים מתאבדים. השניים נסעו במונית ישראלית. אנשי המילואים שבדקו את הרכב, גילו שני מחשבים, שבתוכם הוסתרה כמות גדולה של חומר נפץ.

חבלנים פוצצו את המטענים באופן מבוקר. המחבלים, פעילי חמאס, נעצרו ונלקחו לחקירה. במערכת הביטחון מעריכים כי המחשבים נועדו לשמש כאמצעי הברחה בלבד. מצה"ל נמסר כי גדוד המילואים שלכד את שני המחבלים, הינו אותו גדוד שסיכל בשבועות האחרונים שני פיגועים נוספים.

פידי, בן 26, שנעצר אתמול, אחראי גם להוצאתם לפועל של פיגועי התאבדות באריאל ובירושלים, בהם נהרגו 22 ישראלים. במסגרת פעילותו בחמאס עסק באיתור מחבלים לצורך ביצוע פיגועים.

על פי צה"ל, פידי היה מעורב בין היתר באיתור המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות באוטובוס בצומת פת בירושלים ביוני 2002. בפיגוע נרצחו 19 בני אדם ונפצעו 50 נוספים. כמו כן אחראי פידי באופן ישיר על התכנון וההוצאה לפועל של הפיגוע בתחנת הדלק באריאל באוקטובר 2002, בו נרצחו 3 בני אדם ונפצעו 17.

בתוך כך, עצרו אמש כוחות צה"ל בעיירה טובאס, סמוך לשכם, את המחבל מוחמד זייד כילאני, איש תנועת החמאס אשר שילח את שני המחבלים במכונית התופת שהתפוצצה סמוך לקיבוץ מצר בראשית החודש. בפיצוץ המכונית לא היו נפגעים.

גורמים בפיקוד מרכז ציינו כי במהלך המבצע בשכם נעצרו שישה צעירים פלסטינים שהתנדבו לבצע פיגועי התאבדות בישראל וכן 32 מבוקשים שונים, בהם איש תנזים בכיר, סלאח קיני, האחראי לפיגוע בקניון ערים בכפר סבא. כמו כן נהרסו חמישה בתים של מחבלים מתאבדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by