בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה תעביר לישראל שלוש סוללות פטריוט 
 
 פטריוט. מהסוללות החדישות ביותר (לעמ)    
 
חדשות נענע

הקנצלר שרדר: ממשלתי תיענה לבקשת ישראל: "זו חובתה ההיסטורית והמוסרית של גרמניה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, אומר כי ממשלתו תיענה לבקשת ישראל להעביר אליה סוללות טילי פטריוט המוצבות בגרמניה. בראיון אמש (שלישי) לשבועון גרמני אמר שרדר כי חובתה ההסטורית והמוסרית של גרמניה להיענות לבקשת ישראל. נמסר כי מדובר בשלוש סוללות של טילי פטריוט.

"אם ישראל זקוקה ליותר ביטחון - נסייע לה בזמן", אמר שרדר, והוסיף: "לגרמניה יש חובה מוסרית והיסטורית לעשות כן". בעבר הביע שרדר התנגדות עזה ליוזמה האמריקנית לתקיפה בעיראק, ואולם לדברי יועצו קיימת הבנה לפיה ישראל היא "צד שלישי" במלחמה, ואין היא נוטלת בה חלק ישיר. עוד נמסר כי טילי הפטריוט הם מטבעם נשק הגנתי ולא התקפי, ולפיכך אין מניעה להעבירם, כפי שמעוניינת ארצות הברית.

כזכור, ישראל ביקשה מגרמניה לשלוח לארץ סוללות טילי פטריוט על רקע האפשרות למלחמה במפרץ הפרסי. עם זאת, ביקשה ישראל שחיילים גרמנים לא יאיישו את סוללות הטילים, וממשלת גרמניה בוחנת את הבקשה. דובר מפלגת הירוקים בנושאי בטחון הביע תמיכה באישור הבקשה הישראלית ואמר היום שגרמניה לא תוכל לעמוד מנגד כשישראל תקלע למצב מסוכן. בתוך כך, היום מתחילים פקחי האו"ם בעיראק לחפש אחרי נשק להשמדה המונית. האתר שיבקרו בו נשמר בסוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by