בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב - טקס האוסקר הישראלי 

הערב - טקס האוסקר הישראלי

 
 
אודליה ברקין

טקס האוסקר הישראלי מתקיים הערב ויועבר בשידור חי בשעה 20:30 בערוץ - 2 יום אחרי מעצרם של במאים ומפיקים בהפגנה נגד קיפוח תעשיית הקולנוע והטלוויזיה המקורית בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיטב הברנז`ה תצטחצח, השמפניה תזרום כמים והפלאשים יהבהבו הערב - לרגל טקס האוסקר הישראלי, שעומד בסימן חגיגות העשור להקמתה של האקדמיה הישראלית לקולנוע.

אבל הטקס הזה מתקיים דווקא ביום שממחיש בצורה חדה ביותר עד כמה החיים של אנשי תעשיית הקולנוע בארץ רחוקים מלהיות זוהרים. התקציב שהובטח להם על ידי משרד האוצר קוצץ, והתעשייה מתפקדת בקושי. אתמול נעצר הבמאי דורון צברי ("הבחור של שולי") בעת שהפגין בכנס בהשתתפותו התקשורת למען עידוד מסירת תקציבים להפקות מקור. בקיצור, לא בדיוק שעתו הגדולה של הקולנוע הישראלי.

המועמדים לפרס הסרט הטוב של השנה הם "החברים של יאנה" של אריק קפלון, שמוביל עם 14 מועמדויות; "צומת וולקן" של ערן ריקליס ו"צור הדסים" של גדעון קולירין עם 12 מועמדויות כל אחד; "קדוש" של עמוס גיתאי עם 11 מועמדויות; ו"שחרר את הנסיכה" של אורון הדר עם שבע מועמדויות. הבמאים והתסריטאים של חמשת הסרטים האלה מועמדים גם לפרס הבימוי והתסריט.

המועמדים לפרס המשחק בתפקידים הראשיים הם מיכה סלקטר מ"הגרעין הקשה", אוולין קפלון וניר לוי מ"החברים של יאנה", אורן שבו מ"צומת וולקן", אורלי בן- גרטי ודני שטג מ"צור הדסים", יעל אבקסיס ויורם חטב מ"קדוש", ליאת גליק מ"שחרר את הנסיכה" ואורנה פורת מ"שקרים לבנים".

על הפרסים לשחקני המשנה מתמודדים דליה פרידלנד, מוסקו אלקלעי ושמיל בן-ארי מ"החברים של יאנה", ליאת גורן ותומר שרון מ"צומת וולקן", דפנה רכטר ואלברט אילוז מ"צור הדסים", ומיטל ברדה ואורי רן-קלאוזנר מ"קדוש".

סך כל הפרסים שיחולקו ליוצרים ב-15 הקטגוריות השונות עומד על 300 אלף שקל. הטקס , בהנחייתו של צביקה הדר, יועבר בשידור ישיר בערוץ 2 בשעה .20:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by