בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הפלסטינים בגדה מתנגדים להמשך הפיגועים 
 
 הרשות צריכה להכריז על הפסקת אש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפלסטינים סבורים שהפיגועים פוגעים באינטרסים שלהם; אבו מאזן: החמס יביא לקץ הכל והאינתיפאדה סטתה ממסלולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוניברסיטת ביר זית פרסמה היום (רביעי) את תוצאות סקר שערכה בנודע לעמדתו של הציבור הפלסטיני לגבי פיגועים בישראל.

מן הסקר עולה, כי 54% מהפלסטינים תושבי יהודה ושומרון מתנגדים להמשך הפיגועים נגד אזרחים ישראלים, וסבורים שהם מזיקים לאינטרסים הפלסטיניים.

63% מהפלסטינים ביהודה ושומרון אינם מרוצים מהאופן שבו מתנהלת האינתפיאדה, ו-81% רואים ברפורמות ברשות הפלסטינית עניין דחוף שיש לקיימו מיד. 26% מהנשאלים בסקר אומרים שהיו מהגרים לחו"ל אם יכלו.

המגעים בין הפתח והחמאס בנודע להפסקת הפיגועים נמשכים השבוע, לאחר שהגיעו למבוי סתום בקהיר. לאחר סיום חודש הרמדאן (בעוד 8 ימים) צפויים להיפגש הדרגים הבכירים של אני הארגונים ולנסות להגיע להסכמה.
 

אבו מאזן: האינתיפאדה סטתה ממסלולה

אבו מאזן (מחמוד עבאס) סגנו של יאסר ערפאת בהנהגה הפלסטינית, נשא הרצאה חריפה וכועסת בפני חברי "הוועדות העממיות" במחנות הפליטים בעזה. הוא קרא להם לעצור את האינתיפאדה לאלתר, משום שהיא לא מפילה את שרון ולא מביאה לתוצאות.

אם הפלסטינים באמת רוצים להשיג מדינה, על ההנהגה הפלסטינית להכריז על הפסקת הפיגועים, וכך תזכה בתמיכה בינלאומית. אי אפשר לבקש עזרה ולומר שרוצים שלום אם ממשיכים בפיגועים.

אבו מאזן טען, שהמצב נראה כפי שהוא, משום שהאינתיפאדה סטתה ממסלולה. כל מה אירע בשתי שנות האינתיפאדה הוא הרס של כל מה שנבנה לאחר אוסלו, הוסיף. את האשמה הוא מטיל באלה שנענים לפרובוקציות הישראליות ופנו לדרך אלימה של חימוש.

בהרצאתו העביר אבו-מאזן ביקורת עקיפה על החמאס, אשר לדעתו חותר תחת הרשות. "אי אפשר להמר על עתיד המולדת כולה לטובת אינטרסים של אישים או ארגונים" אמר והזהיר שהתוצאה תהיה שלא תהיה רשות ולא יהיה לה תחליף, ואז יבוא הרס על כולם.
 

בורג ואבו-עלא: חייבים לשבת למו"מ

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ויו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא (אחמד קריע) נפגשו היום בארבע עיניים, כדי לדון בסיכויי השלום בין שני הצדדים. השניים הכחישו שהפגישה קשורה למערכת הבחירות בישראל.

ביציאתם מן הפגישה, שנערכה במלון אמריקן קולוני שבמזרח ירושלים, אמרו השניים שכדי להגיע לשלום יש להמשיך במאמצים לחידוש הדיאלוג בין שני הצדדים. אבו עלא הוסיף שצריך להמשיך במשא ומתן כאילו אין אלימות ולא לוותר על הסיכוי להגיע להסכם שלום בין הצדדים".

לפני פגישתם אמר בורג שהוא שמח על כך שהיחסים ביניהם לא נפסקו למרות הקשיים והבעיות הפוליטיות. בורג הוסיף ששניהם חולקים את ההרגשה ש"הגיע הזמן להפריד בין קיצוניות דתית והסכסוך ולשכנע את שני הצדדים כי זה אולי הרגע האחרון לחזור לשולחן המשא ומתן".

אבו עלא אמר שהתגובות הישראליות לפיגועים, כדוגמת מה שאירע במחנה הפליטים ג'נין אמש, מחריפות את המצב ומקשות על הרגעת האלימות. בורג אמר שבמקום דיאלוג של לוויות וגופפות צריך לקיים דו שיח אמיתי.

בפגישה ניסו השניים למצוא דרך להגיע להבנה מדינית כללית, שניתן יהיה להציגה לשני הצדדים. לאחר מכן אמר בורג, ששתי המפלגות הגדולות בישראל חייבות להבין שאין פתרון מלבד פתרון של שלום, שסופו מדינה פלסטינית.

לפני הפגישה נפגש אבו עלא עם טרייה לארסן, שליח האו"ם לאזור. ההערכות הן שהשניים דנו בדרכים שעל הפלסטינים לנקוט, כדי להביא לשינוי במצב ולשפר את סיכויי מחנה השלום בבחירות בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by