בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירוחם מֶשֶל הובא למנוחות 
 
 מילא תפקיד בעיצוב המשק. ירוחם משל   
 
חדשות נענע

מזכ"ל ההסתדרות לשעבר הלך אתמול לעולמו בגיל 89 לאחר מחלה ממושכת; פרס: הוא היה נציג של תקופה; שימש בתפקידו במשך 11 שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירוחם משל, מזכ"ל ההסתדרות לשעבר, שנפטר אתמול לאחר מחלה הובא למנוחות בשעה 14:00 (חמישי)בבית העלמין נחלת יצחק בתל אביב. משל היה מזכ"ל הארגון במשך 11 שנה וכיהן כחבר כנסת בכנסות התשיעית והעשירית. הוא נפטר אתמול בגיל 89 לאחר מחלה ממושכת.

משל נולד בשנת 1913 בעיר פינסק בבילורוסיה. את לימודיו החל ב"חדר" והמשיך בימנסיה העברית "תרבות" בפינסק. משל היה חבר בתנועת "השומר הצעיר" ו-"הכשרה" חלוצית.

לארץ עלה בשנת 1933 ועבד כפועל בניין. הוא החל להיות פעיל בוועדי עובדים ובין השנים 1940-1945 כיהן כנציג מרכז העבודה וההסתדרות במחנות של הצבא הבריטי בארץ. בין השנים 1950-1960 היה חבר הוועד הפועל של ההסתדרות ויו"ר איגוד פועלי התעשייה.

בין השנים 1970-1973 כיהן כיו"ר המחלקה לאיגוד מקצועי וממלא מקום מזכיר ההסתדרות. בשנת 73 קיבל את תפקיד מזכיר ההסתדרות, אותו מילא עד שנת 1986. בנוסף עמד בראשות המכון לחקר תנועת הפועלים ע"ש פנחס לבון בשנת 1978. בכנסת התשיעית והעשירית כיהן כחבר כנסת מטעם המערך והיה חבר בוועדת העבודה והרווחה בכנסת התשיעית.

תפקידים נוספים אותם מילא: חבר מזכירות מפלגת העבודה וסגןנשיא האינטרנציונל המקצועי החופשי.
הוא פרסם ספרים ומאמרים שדנו בנושאים שונים הקשורים לעבודה ולאיגודים מקצועיים, בהם ספרו
"שליחות ודרך", שיצא לאור בשנת 1980.

שמעון פרס ספד לירוחם משל וכינה אותו "נציג של תקופה". "ההסתדרות הרגישה עצמה אז לא כנציגת איטרס של מגזר מסויים, אלא כנציגה של מדינה שלמה", אמר פרס. "לכן הוא מילא תפקיד בעיצוב המשק". ההסתדרות בתקופתו, אמר פרס, לא עסקה רק בייצוג קבוצות עובדים, אלא גם בחינוך, תרבות וקליטת עלייה.

פרס אמר שמשל ידע כיצד לנהל משא ומתן, לא על ידי סחיטה של כמה שאפשר אלא על ידי תרומה לצד השני. ניתן היה לשכנע אותו, משום שלמרות תקיפותו הוא ידע להקשיב. למרות שלא היה נואם גדול או איש כריזמטי במיוחד, הוסיף פרס, הוא החזיק את ההסתדרות ביד רמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by