בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשללה אזרחותו של קייס עובייד; רוסו לא יקבל אזרחות 
 
 מציע להקים ועדה מיוחדת. ישי (לעמ)   
 
חדשות נענע

עובייד מתגורר בלבנון עם משפחתו; נחשד בפעילות למען חיזבאללה; ההחלטה מנוגדת לאמנה הבינלאומית; אזרחותו של ערבי נוסף נשללה ואזרחות של ערבי אחר נשקלת; ג'ובאני רוסו לא יקבל אזרחות כדי לא להפלות אחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הפנים, אלי ישי, החליט היום (רביעי) לשלול את אזרחותו של קייס עובייד (חסן כמאל עובייד), ערבי שנחשד בפעילות בארגון החיזבאללה. משרד הפנים הקצה לו 30 יום לערער על ההחלטה.

עובייד מתגורר כעת בלבנון עם משפחתו. הוא נחשד בחברות בארגון טרור ובפעילות טרור נגד מטרות ישראליות. בין האשמות נגדו הוא ניסיון חטיפה של ישראלים ללבנון.

זהו האזרח ערבי-ישראלי השני שאזרחותו נשללת בהוראה מינהלית של שר הפנים. לפני מספר נשללה אזרחותו של נאהד אבו קישק, העצור בכלא שקמה. לאחר קבלת ההחלטה התברר שקישק כבר ויתר מרצונו על אזרחותו הישראלית.

משרד הפנים שוקל את שלילת אזרחותו של ערבי ישראלי שלישי, שאדי שורפא, העצור בכלא נפחא. שורפא מחזיק במעמד של תושב קבע.

ההחלטה של משרד הפנים בעייתית, משום שהיא מנוגדת לאמנה הבינלאומית, לפיה אין לשלול אזרחותו של אדם, וכל אדם זכאי למעמד אזרחי.
 

סופי: ג'ובאני רוסו לא יקבל אזרחות

שר הפנים, אלי ישי, דחה את בקשתו של קשר מכבי חיפה, ג`ובאני רוסו לקבל אזרחות ישראלית. רוסו הוא תושב קרואטיה, ונמצא כעת באתונה עם קבוצתו.

ישי נימק את החלטתו בכך שאין זה מן הראוי להפלות שחקנים בקבוצות אחרות, אשר אין להם אזרחות. זאת, על פי דעת משפטנים שאמרו שעדיף לא לחרוג מן השוויון בפני החוק.

עם זאת, אמר ישי שהוא ממליץ להקים ועדה מיוחדת, שתבחן את מתן האזרחות לתושבים זרים אשר תורמים באופן משמעותי למדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by