בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קיסינג'ר יעמוד בראש ועדת חקירה לאירועי ה-11.9 
 
 קיסינג`ר. מונה למרות התנגדויות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הנשיא בוש אישר את הקמת הוועדה חרף התנגדות קודמת של הממשל; המטרה לחקור את הכשל הממשלתי למניעת האירועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש מינה היום (רביעי) את מזכיר המדינה לשעבר וזוכה פרס נובל לשלום, הנרי קיסינג'ר, לעמוד בראש ועדת חקירה שתבחן את כשלי הממשל שהובילו להתקפות הטרור ב-11 ספטמבר. לדברי בוש המינוי נועד "לעקוב אחר כל העובדות באשר הן יהיו".

הדמוקרטים אמרו כי בוש ושאר פקידים בכירים בעבר ובהווה יתבקשו להעיד על האירועים שהובילו למותם של יותר מ-3000 בני אדם.

קיסינג'ר הבטיח חקירה מלאה, שתכלול בין השאר, בדיקת כל הקשרים בין סעודיה בת בריתה של ארה"ב לארגון הטרור אל קאעידה שהיה לפי ארה"ב, המח המתכנן מאחורי הפיגועים. קיסינג'ר אמר כי: "הוועדה אינה מוגבלת על ידי שיקולים זרים, אנחנו לא נמצאים תחת שום הגבלות ולא נסכים לקבל כאלה".

ממשל בוש התנגד במשך זמן רב למינוי ועדת חקירה בלתי תלויה לבדיקת האירועים, בטענה שחקירה של הקונגרס תשמור טוב יותר על סודות ביטחוניים שעשויים להיחשף. לבסוף נכנע הממשל ללחץ שהפעילו משפחות הקורבנות.

הוועדה תעזר בסוכני מודיעין, שיבדקו כשלים הקשורים בסוכנויות המודיעין, בביטחון האווירי, במחלקת ההגירה ועוד. שליחת הזימונים לעדות תיהיה בסמכות ראש הוועדה או סגנו או הצבעה של 6 מ-10 חברי הוועדה בעד.

במסר למשפחות הקורבנות, שיפגשו עם קיסינג'ר בשבוע הבא, אמר: "לא ניתן לעשות דבר בנוגע לאבידות ולסבל, אבל הכל חייב להעשות על מנת להימנע שוב מטרגדיה שכזאת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by