בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"החברים של יאנה" הסרט הטוב ביותר לשנת 99' 
 
 
אודליה ברקין

בטקס פרסי האוסקר הישראלי שנערך הערב, זכו אוולין קפלון וניר לוי גם בפרס השחקן והשחקנית הטובים ביותר עבור משחקם בסרט "החברים של יאנה"; גם מאבקם של היוצרים הוזכר בטקס ושר התקשורת למרבית הפלא הצדיק את המאבק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
``התכנסנו כאן הערב להצדיע לכם, כל מי שיושב כאן הערב באולם ומנסה לעשות סרט ישראלי- מגיע לכם כפיים`` אמר צביקה הדר בפתיחת בטקס פרסי האוסקר הישראלי הערב (שלישי) בתל-אביב.
אומני ישראל עלו אחד אחרי השני להגיש ולקבל פרסים, ולא יכלו להימנע מלהזכיר את המשבר בו נמצאים הקולנוע הישראלי והיצירה הישראלית המקורית.

השחקן ג`וליאנו מר היה הראשון, שהזכיר במעט את המשבר. הוא הודה במשפט קצר למשטרת ישראל על כך ששחררה את האומנים, שנעצרו אתמול במהלך הפגנה נגד שר התקשורת במטרה לעודד יצירה מקורית, ואפשרה להם להשתתף בטקס.

קארין אופיר עלתה לבמה להגיש את פרס שחקן המשנה, וכמו שאר השחקנים על זרועה הייתה עם הכיתוב: ``פגיעה בחופש הקולנוע = הרס התרבות הישראלית``. גם יורם גלובוס, שזכה בפרס מפעל חיים, ומנחם גולן, שהגיש לו את הפרס, הדגישו את חשיבות המאבק לקולנוע הישראלי.
 

השר בן אליעזר מפתיע: "אני תומך במאבק"


ללא ספק ההפתעה של הערב שייכת לשר התקשורת פואד, בנימין בן אליעזר. רק אתמול נעצרו ארבעה במאים בהפגנה נגד המדיניות שלו כלפי הפקות מקור, והוא מצידו הצדיק את המאבק.

``סרט המלחמה שאתם מובילים אותו במידה רבה של צדק, הוא ייגמר אני מבטיח לכם בהפי אנד. אני מתחייב לפחות על דבר אחד, שהפקות המקור יצברו תאוצה בצורה בלתי רגילה. מי שחושב, שאני אאריך איזשהו זיכיון מבלי להבטיח שהיצירה הישראלית, התרבות הישראלית וההפקה הישראלית לא תמשיך לחגוג פה, הוא פשוט טועה.``, הבטיח בן אליעזר

גם שר המסחר והתעשייה, רן כהן, שחרר התחייבות מפתיעה להחזיר את משרד התעשייה והמסחר למעורבות בענף הקולנוע, ``כדי שתהיה כאן תעשייה גדולה וענפה``,לדבריו.
 
 

"לקחו לנו את התקווה"

ישראל רינגל, יושב ראש האקדמיה הישראלית לקולנוע, מנה את הצלחות הקולנוע הישראלי בעולם, ודיבר על הרס התקווה, שנולדה השנה לקולנוע הישראלי, בגלל אטימותו של השלטון. ``שר האוצר, בייגה שוחט לא רוצה להיות בסרט הזה, ולכן בציניות בניגוד להצבעת הרוב בכנסת לקחו לנו את התקווה``, אמר.

הזוכה בשחקן המשנה עבור משחקו בסרט ``החברים של יאנה`` , מוסקו אלקלעי, קונן על העובדה, שאף אחד מנציגי האוצר לא בא לטקס, ואמר: ``הם יכולים להמשיך להשמין אבל סרטים לא יפסיקו להיעשות``.
 

גם אנטוניו באנדרס תומך במאבק

בין מגישי הפרסים היו גם וילמוש זיגמונד, הצלם עטור הפרסים של ``צייד הצבאים`` ושל סרטו האחרון של אנטוניו בנדראס המצולם כרגע בארץ, והשחקן אנטוניו בנדראס עצמו.

בנדרס הגיש את פרס השחקנית הטובה ביותר, והודה שהוא מרגיש מחוייבות להשתתף במאבק הישראלי בעד הקולנוע, שמשמש כאמנות התקשורת המודרנית, לדבריו.
 

הזוכים

הסרט ``החברים של יאנה`` גרף פה אחד את כל הפרסים החשובים.
רשימת הזוכים המלאה:
הסרט הטוב ביותר: ``החברים של יאנה``
פרס הבמאי: אריק קפלון, ``החברים של יאנה``.
פרס השחקן: ניר לוי, ``החברים של יאנה``.
פרס השחקנית הטובה: אוולין קפלון, ``החברים של יאנה``.
שחקן המשנה: מוסקו אלקלעי, ``החברים של יאנה``.
שחקנית המשנה: דליה פרידלנד, ``החברים של יאנה``.
פרס הצלם: ולנטין, ``החברים של יאנה``.
פרס העיצוב האמנותי: אריאל רושקו, ``החברים של יאנה``.
פרס התלבושות: ענבל שוקי, ``צומת וולקן``.
פרס המלחין: קובי רכט, חיים רומנו, טליה ניב, קיטש אמסלם, ואמיר בן דוד,``צומת וולקן``.
הדרמה המקורית בטלוויזיה: ``מבצע סבתא`` בבימויו של דרור שאול.
הסרט התעודי: ``הקומדיאנטים`` בבימויו של ארנון גולדפינגר.
פרס הוקרה: עורך הקולנוע דני שיק.
פרס העריכה: טלי הלטר ועינת גלזר,``החברים של יאנה``.
פרס מפעל חיים: יורם גלובוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by