בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"סאנדיי טיימס": המוסד יפעל נגד האחראים לפיגוע בקניה  
 
 הצוות הישראלי אוסף חפצים של מטיילים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

טוען כי המוסד הורה לסוכניו הרדומים לאתר ולחסל את מתכנני הפיגוע; האמריקנים מתנגדעים לפעולה ישראלית נגד אל קאעידה; אוסטרליה: הזהרנו גם את ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המוסד הורה לסוכניו הרדומים בערב הסעודית ובתימן לאתר ולחסל את האחראים לפיגוע בקניה - כך דיווח אתמול (ראשון) העיתון הבריטי ``סאנדיי טיימס``. בעיתון נכתב כי מדובר בסוכנים שמופעלים רק בעיתות חירום ותפקידם העיקרי הוא לשבש הכנות של מדינות ערב למלחמה בישראל.

על פי הדיווח, מאז שראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר, הורתה למוסד לחסל את מחבלי ``ספטמבר השחור``, שתיכננו את רצח הספורטאים במינכן בשנת 1972, לא הועברה הוראה כזו למוסד.

בממשל האמריקני מתנגדים לתגובה ישראלית נגד ארגון אל-קאעידה, מחוץ לגבולות ישראל. פקידי ממשל בוושינגטון ציינו כי זכותה של ישראל להגן על עצמה ולהילחם בטרור, אך אם יתברר שאל-קאעידה מעורב בפיגועים, תתבקש ממשלת ישראל להשאיר את התגובה לארצות הברית.
 

כולם קיבלו אזהרה חוץ מהשב"כ

הממשל האמריקני קיבל מידע מודיעיני מוקדם מממשלת אוסטרליה על מתקפה אפשרית בקניה, כך אמר שלשום גורם בכיר במימשל לרשת ה-CNN. לדברי הגורם, ההתרעה הייתה כללית והמידע לא נתפש כאמין, ולכן ארה"ב לא נקטה פעולה כדי למנוע את הפיגוע.

מאוסטרליה נמסר כי ב-12 בנובמבר היא פרסמה אזהרה לאזרחיה להימנע מלהגיע למומבסה בעקבות מידע על פיגוע צפוי נגד מטרות מערביות בקניה. אתר האינטרנט של העיתונים האוסטרלים Sun Herald ו-Sydney Morning Herald טוען כי המידע הגיע כנראה מבריטניה, הועבר בין שירותי הביטחון המערביים, ונמסר גם לישראל. לראיה, תיירים גרמנים ביטלו שהות מתוכננת במומבסה, לאחר שהוזהרו על ידי שירות הביון הגרמני מפני מתקפה על מלון בעיר.

בשב"כ טוענים לעומת זאת כי ישראל לא קיבלה שום התרעה על הפיגוע הצפוי בקניה. לדברי גורמי הביטחון, אין ספק שאילו הייתה מגיעה התרעה לשירותי המודיעין הישראליים, היו מתגברים את רמת האבטחה בקניה, ואולי אף מזהירים ישראלים העושים את דרכם לשם ומכריזים על המקום כמסוכן לישראלים. גם ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי לא ידוע על כל התרעה על פיגוע נגד יעדים מערביים במומבסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by