בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אמרו לנו שזה ציפור" 
 
 הטיסה נחתה בשלום בבן גוריון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מספרת איילת דלל, נוסעת במטוס, לחדשות נענע: "שעה לפני הנחיתה הודיע הקברניט שהבום ששמעתם היו טילים שלא פגעו במטוס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוס בואינג 757 של "ארקיע" מטיסת 582 שהותקף הבוקר בדרכו ממומבסה לישראל, נחת אתמול בצהריים (חמישי) בנמל התעופה בן גוריון. הטיסה ממומבסה לתל אביב נמשכה כ-5 שעות.

מחקירת האירוע עולה כי דקות ספורות לאחר ההמראה, כאשר המטוס, ובו 262 נוסעים, היה בגובה של כ-1,000 מטרים מהקרקע, הבחינו הטייסים בשני הבזקי אור. היו אלה שני טילי כתף נגד מטוסים מסוג "סטרלה", שנורו לעבר המטוס. הטילים החטיאו את המטוס, ואיש לא נפגע.
 
כולם ניסו להתנהג באיפוק (רויטרס)
 כולם ניסו להתנהג באיפוק (רויטרס)   
איילת דלל, שהיתה על הטיסה ממומבסה לתל אביב, סיפרה לחדשות נענע: "הייתי בין האחרונים שעלו על המטוס שהיה די מלא, ישבתי מקדימה וזמן קצר מאוד לאחר ההמראה שמעתי שני בומים. חשבתי שמדובר בגלגלי המטוס למרות שאני יודעת שבדרך כלל הגלגלים נסגרים בשלב מאוחר יותר של ההמראה. הדיילות במטוס סיפרו לנו שזו כנראה ציפור או אולי חלק קטן בלתי משמעותי שנפל מהמטוס".

על מהלך הטיסה סיפרה איילת: "לאחר ההמראה הכל נראה תקין וכולם התנהגו כרגיל אולם בכל זאת יכולתי להבחין בשני אנשי הביטחון הסמויים שהיו על המטוס, מדברים ביניהם ומנהלים התייעצויות בקדמת המטוס. בערך שעה לפני הנחיתה הודיע הקברניט שהוא מצטער 'אבל היה פיגוע במלון בו שהיתם והבום ששמעתם היו טילים שלא פגעו במטוס'. הקברניט ניסה להרגיע אותנו ואמר שמטוס של חיל האוויר ילווה אותנו עד לנחיתה. בשלב הזה התחיל בלאגן - אנשים במטוס התחילו להתעצבן, חלק מהם שאל למה בכלל סיפרו לנו על זה לפני הנחיתה חלק אחר כעס על שלא סיפרו על התקרית מיד לאחר שקרתה. אבל בסך הכל כולם ניסו להתנהג באיפוק.
 
"הקברניט אמר גם שהכל במטוס תקין והסביר לנו על כל הבדיקות שהוא עורך עכשיו: גלגלים, כנפיים. מטוס קרב אכן הגיע וטס ממש קרוב אלינו. הקברניט הסביר לנו שאנחנו בנוהל של נחיתת חרום ולמטה חיכו לנו אמבולנסים מכבי אש וניידות משטרה. לקראת הנחיתה אנשים נרגעו והנחיתה היתה רגילה לחלוטין".

איילת מספרת שהיא הגיעה למומבסה כדי לבדוק את האפשרות לעבור לגור שם, "בדיוק נסעתי לבקר את חבר שלי שעובד בניירובי, נסעתי לשם כדי לבדוק האפשרות להצטרף אליו. באתי דרך הדיל של פרדייז מומבסה, אבל לא ישנתי במלון עצמו, העדפתי לישון במלון אחר".

איילת הוסיפה כי החבר שלה, שנשאר במומבסה, סיפר שהחליט להמשיך בפגישותיו העסקיות כרגיל, וגם נפגש עם לקוחות מוסלמים, ש"התנצלו בפניו וקיבלו אותו בידיים פתוחות".

על תחושותיה בעקבות האירוע מספרת איילת כי "בכל מקום ישראלים בחו"ל יש להיזהר, אני קצת חוששת כמובן. אבל עוד חודשיים אני מתארת שאשכח מזה ואם לא תהיה הסלמה במצב הבטחוני נראה לי שאני אעבור לשם".
 
 

הקברניט: המשכנו בטיסה כרגיל

קברניט המטוס, רפי מריק, המשמש כטייס בארקיע מזה 13 שנה, סיפר לערוץ השני: "היתה המראה ממומבסה, טיסה שגרתית של ארקיע, כאשר מייד אחרי ההמראה הרגשנו מכה קלה במטוס שלא ייחסנו לה חשיבות. חשבתי שמדובר בפגיעת ציפור קטנה ומייד לאחר מכן ראינו שני שובלים לבנים חולפים על פנינו, דיווחנו על זה ברדיו לחברה וראינו שהכל נורמלי ותקין והמשכנו בטיסה כרגיל".

לשאלה האם זיהה כי מדובר בירי טילים השיב מריק כי המראה היה דומה יותר לרקטות או זיקוקים, וכי ככל הנראה מדובר במזל גדול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by