בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: קיבלנו התרעות על פיגוע בקניה 
 
 פעולה אופיינית לחברי הארגון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אולם, ההתרעות לא היו ממוקדות; גם בקרב גורמי הביטחון מתחזקות ההערכות כי אל קאעידה מעורב בפיגוע; "רמת התכנון הגבוהה ואיתור וניצול נקודות התורפה אופייניים לארגון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת אוסטרליה מסרה הבוקר ששירותי הביון שלה קיבלו לפני כשבועיים התרעות על פיגוע צפוי נגד מטרות מערביות בקניה. שר החוץ האוסטרלי, אלכסנדר דוונר, אמר כי ההתרעות התמקדו באזור מומבסה וניירובי הבירה, אולם לא היה מידע מדויק לגבי הזמן והמיקום.

סגן נשיא קניה, מוסליה מודוואדי, אמר אמש שארצו הוזהרה על ידי אנשי ארגון אל קאעידה. "איננו יכולים לשלול את האפשרות שאלו שביצעו את הפיגוע ב-1998 בשגרירות ארה"ב פגעו שוב". הוא הוסיף: "אנשי אל קאעידה אמרו שאנחנו עדיין על המכ"ם שלהם".

בתוך כך מתחזקות ההערכות בקרב גורמי ביטחון כי ארגון אל קאעידה אכן אחראי לפיגוע בקניה או קשור אליו. גורמי הביטחון מציינים את רמת התכנון הגבוהה של הפיגועים: הפיצוץ במלון, וירי הטילים אל המטוס, התרחשו בו זמנית. גם יעדי הפיגוע, המשולבים זה בזה הצריכו איסוף מודיעיני מורכב והכנות מבצעיות. זאת, לצד הצטיידות בטילים, הרכבת מכונית תופת ושיגור שתי חוליות לביצוע הפיגועים.

עוד אומרים גורמי הביטחון כי ארגון אל קאעידה מצטיין באיתור וניצול מירבי של נקודות תורפה: מאות התיירים הישראלים המציפים את מומבסה ביום קבוע בשבוע, ומטוסי ארקיע הנוחתים וממריאים בעיר בשעות ובימים קבועים, הם נקודת תורפה שכזו. עם זאת, היעדים הישראלים בקניה הם עדיין מהמאובטחים ביותר בעולם.

קניה היא גם מדינה מועדת לפיגועי הטרור של הארגון. היא גובלת בטנזניה ובסודן המוסלמיות. בסודן יש גם התארגנות מקומית גדולה של אל-קאעידה. קניה וטנזניה גם היו קורבנות לפיגועים גדולים קודמים של הארגון ב-98', כאשר שגרירויות ארה"ב בניירובי ובדאר-א-סלאם קרסו בפיגוע משולב.

במערכת הביטחון מעריכים כי ישראל היא לא היעד החשוב והעיקרי של ארגון אל-קעאידה, אולם לעומת זאת היא בהחלט יעד מועדף לאחר ארה"ב ובריטניה, שנלחמות באופן פעיל באל-קעאידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by