בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נוי ודביר אנטר יובאו היום למנוחות 
 
 אורחים מחכים לטיסה ארצה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הושלם מבצע "אור לשיבה" לפינוי הישראלים ממומבסה; רכבת אווירית של 6 מטוסים הביאה לארץ את גופות ההרוגים, את הפצועים ואת התיירים שלא נפגעו; הוחזרו גם שני ספרי התורה מבית הכנסת במלון פרדייז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אב מחבק את בנו שחזר ממומבסה. 258 ישראלים הוחזרו לארץ (רויטרס)
 אב מחבק את בנו שחזר ממומבסה. 258 ישראלים הוחזרו לארץ (רויטרס)   
האחים נוי ודביר אנטר מאריאל שנהרגו בפיגוע במומבסה יובאו למנוחות מחר (ראשון) בשעה 13:00, בבית העלמין ירקון. אימם נפצעה קשה בפיגוע ואחותם נפצעה קל עד בינוני. הקורבן השלישי אלברט דה-אווילה מרעננה יובא למנוחות ככל הנראה מחר, עדיין לא נקבע מועד הלוויתו. מהמפיגוע בקניה עדיין מאושפזים בבתי החולים 15 בני אדם, מהם 2 במצב קשה, 4 בינוני והשאר קל.

מטוס בואינג של חיל האויר, שעל סיפונו משלחת החילוץ של צה"ל ו-24 אזרחים ישראלים, נחת אתמול בערב בשדה התעופה בן גוריון. בכך הושלם מבצע "אור לשיבה" במהלכו השיבה רכבת אווירית של ששה מטוסים את ההרוגים, הפצועים והתיירים מישראל, שלא נפגעו בפיגוע במלון פרדייז במומבסה שבקניה.

בסך הכל הוחזרו במסגרת המבצע 258 ישראלים ממומבסה לארץ, בהם גם צוותי החילוץ וההצלה הצבאיים והאזרחיים. כן הוחזרו שני ספרי התורה שהיו בבית הכנסת במלון פרדייז, שאחד ממנהליו הוא ישראלי. במומבסה נשארו אנשי הצוות הישראלי, שמסייע למשטרת קניה בחקירת האירוע.
 

אלברט דה-אווילה: הגיע לקניה עם בתו

אלברט (אברהם) דה-אווילה בן ה-60 הגיע לקניה במסגרת עבודתו כמדריך תיירים, מקצוע אותו רכש לאחר צאתו לגמלאות. בטיול זה התלוותה אליו אחת מבנותיו, רותי. בשעה שאירע הפיגוע, עמד דה-אווילה בלובי של המלון וקיבל את פני האורחים מישראל תוך שהוא מסייע להם לקבל את מפתחות החדרים. רותי, שכבר היתה בחדרה, שמעה את הפיצוץ ומיהרה לרדת ללובי. היא ראתה את המלון הממוטט ואת הפצועים הרבים. היא החלה לחפש אחר אביה, ומאוחר יותר נודע לה שנהרג.

דה-אווילה הותיר אחריו אשה, אסתריה, ושלוש בנות: אילנה המתגוררת בארה"ב, רותי (34) וקרן (26). הוא עלה ממרוקו יחד עם אשתו, ולאחר תקופה בה התגוררו בבאר שבע, עברו לרעננה.

הלווייתו תיערך בבית העלמין בעירו בתחילת השבוע הבא, מאחר שהמשפחה רוצה להמתין לבואה של אילנה.
 

תחרות הקפוארה תתקיים לזכרם של האחים

האחים דביר אנטר בן ה-13 ונוי בן ה-12 מאריאל הגיעו לקניה עם הוריהם, רחמים ואורה, ואחותם הקטנה אדווה (8) במסגרת טיול בר מצווה. ההורים והאחות נפצעו באורח קל עד בינוני. בשובם מהחופשה אמורים היו הילדים להשתתף בתחרות "קפוארה" במסגרת הפעילות של מרכז התרבות בעיר. ראש העיר, רון נחמן, הורה לדחות את התחרות עד שתקום המשפחה מן השבע. לאחר מכן תתקיים התחרות לזכרם.

מיד עם היוודע דבר האסון אתמול, תיגבר בית הספר את מערך הפסיכולוגים והיועצים, כדי לבשר את החדשות הרעות לילדים. אתמול הקדיש בית הספר את יום הלימודים לזכרם של דביר ונוי.

מנהלת בית הספר, אילנה נולמן, סיפרה לאתר ynet שהכירה את דביר היטב. "הייתי המורה להיסטוריה שלו במשך שנתיים. הוא כל הזמן חייך והיה מלא חיים. את הקטן יותר (נוי) פחות הכרתי כי הוא היה תלמיד חדש בשכבה, אבל מדובר בילד עדין ומקסים. שני האחים היו כל הזמן ביחד והיו חברים טובים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by