בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלייר: לקיים מו"מ ישראלי-פלסטיני בחודש הבא 
 
 מו``מ עכשיו או אחר כך. בוש ובלייר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש ממשלת בריטניה קרא לשני הצדדים להיפגש בלונדון; מוושינגטון נמסר שאין להאיץ את התהליך; ישראל ביקשה לדחות את הדיון במפת הדרכים עד לאחר הביחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, קרא הערב (חמישי) לחדש את השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית, בוועידה שתתקיים בחודש הבא בלונדון.

בלייר שב וטוען בשבועות האחרונים שיש להושיב את שני הצדדים מסביב לשולחן דיונים אחד, אולם זו הפעם הראשונה שהוא מציע תאריך ומיקום.

"עד סוף השנה אנו חייבים לחדש את השיחות על הסדר הקבע, אשר בהן ידונו באופן ברור קיומה של ישראל כמדינה חופשית מטרור, שתהיה מוכרת על ידי העולם הערבי, ומדינה פלסטינית שתהיה מבוססת על גבולות 1967", אמר בלייר לפני כחודשיים בוועידת הלייבור.

עם זאת, התגובה מוושינגטון לא היתה נלהבת. מקורות בממשל האמריקני מסרו שמשא ומתן בשלב זה יהיה מוקדם מדי. דיפלומטים בריטים טוענים שהבחירות הצפויות בישראל מחייבות להתחיל את התהליך עכשיו, כדי שהממשלה הבאה תישאר מחוייבת לו. כזכור, ישראל ביקשה מארה"ב לדחות את הדיונים במפת הדרכים לסיום הסכסוך עד לאחר הבחירות.

הרשות הפלסטינית האשימה היום את ראש הממשלה, אריאל שרון, בניסיון למנוע מחברי הרביעייה הבינלאומית לקבל החלטות שיחייבו את ישראל. הרביעייה צפויה להתכנס בוושינגטון בתאריך 20 בדצמבר. פגישתם האחרונה של חברי הרביעייה היתה בחודש ספטמבר, שם דנו בתוכנית שמטרתה הקמת מדינה פלסטינית עד שנת 2004.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by