בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם קורא לצפ' קוריאה לאפשר פיקוח על תוכנית הגרעין שלה 
 
 מעדיף לא להכנס לספקולציות. מוחמד אל בראדי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הוועדה לאנרגיה אטומית: פיונגיאנג מפרה את התחייבויותיה הבינלאומיות; אל-בראדי סירב לומר אם האו"ם ינהג בצפ' קוריאה כמו בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הוועדה הבינלאומית לאנרגיה אטומית של האו"ם, מוחמד אל בראדי, דחה היום (שישי) את טענת צפון קוריאה כי יש לה זכות להחזיק בנשק גרעיני וקרא לפיונגיאנג לאפשר פיקוח על תוכנית הגרעין שיש לה לכאורה.

חבר המושלים של הוועדה הגדיר את עמדתה של צפון קוריאה "הפרה של ההתחייבויות הבינלאומיות שלה" ודרש ממנה להיענות מיידית לדרישתו של אל-בראדי לכינוס שיחות רמות דרג בפיונגיאנג או בווינה.

חבר המושלים, בו מיוצגות 35 מהמדינות החברות בוועדה, קרא גם לצפון קוריאה לנטוש את תוכנית הנשק הגרעיני שלה, שלדברי אל בראדי, מהווה איום על השלום והביטחון העולמי. בהודעה החריפה שפירסמו המושלים, נקראת צפון קוריאה לפתוח באופן מיידי את כל המתקנים הרלבנטיים שלה לפיקוח של אנשי הוועדה.

כשנשאל אם הקהילה הבינלאומית תנהג בקשיחות עם צפון קוריאה, במידה ותמשיך לא להיענות לדרישות האו"ם, ותפעל כלפיה כפי שהיא נוהגת עם עיראק, השיב אל-בראדי "אני לא רוצה להכנס לספקולציות בנושא, אך אני מאמין שהובהר מעל לכל ספק, כי מדובר בהפרה בוטה של מחויבויותיהם וכי בשלב זה, הקהילה הבינלאומית רוצה לראות פתרון בדרכי שלום".
 
 
בחודש שעבר דיווחה ארה"ב כי צפון קוריאה הודתה בפני עוזרו של מזכיר המדינה, שביקר בפיונגיאנג, כי היא ממשיכה בתוכניתה החשאית לפיתוח נשק גרעיני.

ועדת האו"ם מבצעת פיקוח מוגבל למדי בצפון קוריאה מאז תחילת שנות ה-90, אך מעולם לא הצליחה לבצע פיקוח מעמיק שדורש השגת הסכם המחייב לחשוף כל תוכנית חשאית לפיתוח נשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by