בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נציבת השב"ס: אין אפשרות מוחלטת לחסום הכל 
 
 שני פעילי החמאס הורשעו ברצח ישראלים. הפגנה של אנשי חמאס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רב גונדר אורית אדטו אמרה כי אינה רואה מקום לפרישתה בעקבות בריחת שני פעילי החמאס מכלא שיקמה; הנציבה אמרה כי הבריחה תיבדק במלוא החומרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר אורית אדטו, אמרה הבוקר (ראשון) כי בריחת שני אסירי החמאס מכלא שיקמה בסוף השבוע תיבדק במלוא החומרה. אדטו הוסיפה כי אינה רואה לנכון לפרוש מתפקידה בעקבות הבריחה. בראיון לקול ישראל אמרה אדטו "אירועי בריחה היו תמיד ולצערנו אין נציב שהוא חף מבריחה. אני לא רואה מקום להגידשאני אקום ואלך מכאן".

בראיון לגלי צה"ל אמרה אדטו כי "אין אפשרות מוחלטת לחסום הכל בכל מכל וכל". לדבריה, לא היתה בריחה מהסוג הזה ולא נצפה תרחיש מהסוג הזה. "מערכות ההיערכות כולן בנויות על תרחישים רבים עם נקודות חולשה רבות, אך לא על התרחיש הזה", ציינה אדטו.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, הורה אמש להקים ועדה חיצונית שתבדוק את הכשלים שגרמו לבריחתם של שני האסירים הבטחוניים ביום שישי. בראש הוועדה יעמוד נציב שירות בתי הסוהר בעבר, רב-גונדר ניצב שאול לוי. בוועדה יהיו חברים גם מפקד גוש שרון בשב"ס, תת-גונדר נדים סבטי, המשנה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים, אלעזר רוזנבאום, ועוזרת המבקר במשרד לביטחון פנים, עו"ד ניצב-משנה חנה אייל.

בתום מצוד נרחב שכלל כוחות על הקרקע ומסוק מהאוויר, הצליחו אתמול בבוקר כוחות המשטרה ללכוד את שני האסירים הנמלטים. השניים אותרו סמוך למפעל בירה "קרלסברג" (המרוחק רק כמה קילומטרים מהכלא) ונראה כי עשו את דרכם לכיוון הים; הם לא התנגדו למעצר. מאבטחי המפעל זיהו את המחבלים באמצעות תמונות שהופצו על ידי המשטרה והזעיקו למקום את המשטרה.

שני הנמלטים הם מוחמד חאג' סלאח, בן 26 מג'נין, שביצע פיגוע באוטובוס מעפולה בשנת 1994 ונאזר מוחמד רמדאן, בן 27 משכם, חבר הזרוע הצבאית של החמאס, עז א-דין אל קסאם. סלאח נצמד עם מכונית תופת לאוטובוס בקו 348 וגרם לפיצוץ באוטובוס, בעקבותיו נשפט למאסר עולם ועשר שנות מאסר נוספות, בגין גרימת מוות בכוונה. רמדאן רצח שני מאבטחים בהתנחלות יצהר בגדה ונשפט למאסר עולם.

שני מאבטחי מפעל ``קרלסברג``, שזיהו ועצרו את שני האסירים הנמלטים, יקבלו היום מהמשטרה תעודות הוקרה. המאבטחים שמרו על האסירים בנשקם עד שהגיעה ניידת משטרה למקום. מפקד מרחב לכיש במשטרה, נצ``מ ניסים מור, יעניק למאבטחים את התעודות על גילוי אזרחות טובה.
 

שירות בתי הסוהר: מחדל חמור איפשר את בריחתם

 
שני האסירים ניסרו חלון במסדרון הכלא, יצאו דרכו לגגון וקשרו חבל לחומת הכלא, ממנו השתלשלו מעבר לחומה ונמלטו. בשירות בתי הסוהר בודקים איך הצליחו האסירים לעבור מרחק של יותר מ-20 מטרים בין הגג לחומת הכלא. בכירים בשב"ס אמרו כי מדובר במחדל חמור, נוכח העובדה שמסביב לאגפי הכלא מוצבים כלבי שמירה וצוות ממונע מסייר סביב אגפי הכלא 24 שעות ביממה.

תת גונדר אבי ועקנין מפקד גוש דרום בשירות בתי הסוהר, מסר כי שייתכן וכשל חמור איפשר לשני האסירים לחתוך את סורגי החלון במסדרון הכלא ולהימלט, באמצעות הליכת זיקית על חבל אותו שזרו מידיות וחתיכות של תיקים שמצאו בכלא.

בעבר התריעו גורמים שונים כי מגדלי שמירה בכלא שיקמה אינם מאוישים ואמנם, גם ביום שישי לא אויש מגדל השמירה בגזרה שממנה נמלטו השניים. מהשב"ס נמסר בתגובה כי בשנים האחרונות השתנתה תפיסת האבטחה בבתי הכלא, ובמקום לאייש את מגדלי השמירה הותקנו אמצעים טכניים שנועדו לאתר ניסיונות בריחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by