בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנות ענק במדינות ערב לציון הכ"ט בנובמבר 
 
 היום נועד להכריז על ירושלים כעיר מוסלמית. הפגנת החיזבאללה בנבטייה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עשרות אלפי בני אדם צעדו באיראן, מצרים, סוריה ודרום לבנון, לציון "יום אל קודס", שיזם האייטולה חומייני; המפגינים קראו קריאות בגנות ישראל וארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנות ענק התקיימו היום (שישי) במדינות ערב במזרח התיכון, לרגל יום השנה ה-55 להחלטת האו"ם על תמיכה בהקמת מדינת ישראל. יום הכ"ט בנובמבר, מצוין במדינות ערב כ"יום אל קודס", שמטרתו להכריז על ירושלים כעיר מוסלמית, מאז יזם את המנהג מנהיגה של איראן לשעבר, האייטולה חומייני. היום מצויין ביום שישי האחרון של חודש הרמדאן.

עשרות אלפי בני אדם השתתפו בהפגנות לאות הזדהות עם הפלסטינים, וקראו קריאות נגד ישראל וארה"ב. המפגינים קראו להעמיד לדין את ראש הממשלה אריאל שרון באמשת פשעי מלמה וכן, להעניש את ארה"ב על תמיכתה בישראל.

באיראן הצטרף הנשיא, מוחמד חתאמי, לעשרת אלפי המפגינים בכיכר המרכזית בטהראן הבירה. בבחריין צעדו קרוב ל-10 אלפים מפגינים מאחורי משאית שעליה נתלה שלט עם ציור של מסגד אל אקצה.

בקהיר, בנבטייה שבדרום לבנון ובדמשק נערכו הפגנות דומות לרגל יום אל קודס. בהפגנה בקהיר הביעו המשתתפים תמיכה באינתיפאדת אל אקצה וקראו לממשלתם, לנתק את הקשרים עם ישראל ועם ארה"ב. בדמשק צעדו כאלף איש כשהם נושאים את דגלי סוריה, פלסטין והחיזבאללה.
 

נסראללה קרא לפלסטינים להמשיך בפיגועי ההתאבדות

 
בהפגנת החיזבאללה בדרום לבנון קרא מנהיג הארגון, השייח חסאן נסראללה, לפלסטינים להמשיך בפיגועי ההתאבדות בישראל, ולהתעלם מהגינוי הבינלאומי לפיגועים.

לדברי נסראללה זו הדרך הטובה ביותר לשחרר את ארצם. מנהיג החיזבאללה אמר עוד, כי על הפלסטינים ללמוד מהנסיון של אירגונו בלבנון, שלפיו שום פיתרון פוליטי לא יביא לסיום הכיבוש הישראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by