בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: מהנדס ניסה למכור סודות צבאיים לרוסיה 
 
 חבריו של פר הוכו בתדהמה עם היוודע מעצרו. סצינה מהסרט ``המרגל שחזר מהכפור``   
 
חדשות נענע

איאן פר, עובד לשעבר בחברת לפיתוח אמצעי לחימה מתוחכמים, הודה בניסיון למכור מידע לסוכן רוסי; הוא נעצר על ידי סוכן בריטי שהתחזה לאיש הקשר הרוסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהדס תעופה לשעבר בחברה בריטית העוסקת בפיתוח אמצעי לחימה והגנה, הודה היום (שישי) כי ניסה למכור סודות צבאיים לרוסיה. איאן פר, בן 45, הודה כי ניסה למכור את סודות התוכנית להסוואת טילי שיוט לרוסיה.

פר עבד במחלקה העוסקת בפיתוח התוכנית והוא נעצר במרץ השנה בפאב מקומי, בעת שניסה למכור מסמכים סודיים לאדם אותו חשב לרוסי, תמורת 200 אלף דולר. אך איש הקשר הרוסי היה למעשה סוכן של הביון הפנימי הבריטי, ה- MI5.

המהנדס, שחבריו מכנים אותו hazard (סכנה), נעצר כשסיים את כוס הבירה שלו. הוא הודה במשפטו היום בשני אישומים של ריגול וגזר הדין בעניינו צפוי להינתן ב-20 בינואר. העונש המירבי על עבירה של פגיעה בביטחון המדינה הוא 14 שנות מאסר.

פר עבד בחברה במשך 15 שנה, ולדברי השופט "ניצל את מעמדו ואת האמון שנתנו בו בניסיון למכור מידע, הנוגע לשבעה פרוייקטים ביטחוניים שונים לגורם זר - הרוסים". עם זאת, ציין השופט, כי המידע שהשיג פר וניסה למכור היה בדרגת החיסיון הנמוכה ביותר.
 

"האדם האחרון שהיית מצפה ממנו להיות מרגל"

 
פר הודה כי השיג מידע סודי מחברת בריטיש אירוספייס על פרויקט "צל הסופה", לפיתוח מערכת הסוואה לטילי שיוט. הוא הודה גם בשבע עבירות של גניבת סודות מפרויקטים רגישים נוספים, בהם פיתוח מערכת ניווט למטוסי אף.16, מערכת הדמיה בעזרת חום ומערכת לשיבוש שידורי רדיו.

חבריו לעבודה וידידיו של פר הוכו בהלם ממעצרו. חברו למועדון הכושר המקומי אמר "איאן הוא האדם האחרון שהיית מצפה שיהיה לו קשר כלשהו עם עסקי ריגול. הוא סתם איש משפחה שנהנה לשוטט ברחבי הארץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by