בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פלסטיני נהרג מפגיעת פצצת מרגמה שכוונה לגוש קטיף 
 
 כוח מסתערבים של מג``ב עצר פעיל פתח בטול כרם. חייל צה``ל בפעולה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מפגיעת הפצצה נפצעו גם 9 פועלים פלסטינים; בחילופי אש בטול כרם נהרג פלסטיני בן 21 וחמישה נפצעו; בג'נין הרוג ו-16 פצועים מירי של צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פועל פלסטיני נהרג ו-9 נוספים נפצעו היום (שני) מפגיעת פצצות מרגמה שירו פלסטינים ברצועה לכיוון גוש קטיף. הפצצות נפלו בשטח פלסטיני ופגעו, כאמור בקבוצת פועלים. מוקדם יותר התגלה ונוטרל ללא פגע מטען חבלה סמוך למוצב צה"ל בגבול ישראל מצרים. פלסטינים ירו בצהריים לעבר מאבטחים של עבודות גדר ההפרדה באיזור בקה אל גרבייה. איש לא נפגע.

בחילופי אש שהיו בצהריים בטול כרם, בין כוחות צה"ל לבין פלסטינים חמושים, נהרג צעיר פלסטיני בן 21 וחמישה נפצעו. בין הפצועים גם ג'מאל יחיא, פעיל בזרוע הצבאית של הפתח. מצה"ל נמסר כי יחידת מסתערבים של מג"ב פעלה בטול כרם ואף עצרה פעיל בכיר בגדודי אל אקצה.

הפלסטינים טוענים כי במהלך פעילות צה"ל הבוקר במחנה הפליטים בג'נין, נהרג נער פלסטיני כבן 16 ונפצעו 16 בני אדם נוספים. בצה"ל אומרים שבמקום נרשמו התפרעויות שבמהלכן עלה הפלסטיני על רכב צבאי ונורה.

לפנות בוקר נפצע חייל צה``ל באורח קל בחילופי אש שהתפתחו במהלך סיכול ניסיון חדירה של מחבל סמוך ליישוב נצרים שבמרכז רצועת עזה. החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ``ברזילי`` באשקלון כשהוא סובל מפגיעת רסיסים ברגלו. המחבל נורה נהרג. מבדיקה עולה כי המחבל שנהרג בנצרים לבש מדי צה"ל ונשא רובה קלצ'ניקוב ושלושה רימוני רסס.
 

נכשל ניסיון התנקשות בשלושה פעילי הג'יהאד האיסלאמי

 
הלילה נעצרו בשטחים 10 פלסטינים מבוקשים ודרושים לחקירה: ארבעה נעצרו באזור ג`נין ושניים בכפר תילת` שבאזור אפרים. ברצועת עזה נעצרו ארבעה מבוקשים והועברו לחקירה בשב``כ. בתוך כך, הוסר העוצר מעל הערים שכם וחברון. על קלקיליה ורמאללה לא הוטל היום עוצר.

אמש דיווחו מקורות פלסטינים ברצועה כי נכשל ניסיון התנקשות של צה"ל בשלושה פעילי הג'יהאד האיסלאמי. מטוסי חיל אוויר ירו לעבר רכב פלסטיני שנסע בצפון הרצועה והרגו שני אזרחים, אולם לדברי הפלסטינים, הצליחו שלושה פעילים של הג'יהאד האיסלאמי, שככל הנראה היו מטרת הטילים, להימלט מהרכב.
 

בצה"ל נבדקת אפשרות לגרש את אבי המחבל מקריית מנחם לעזה

בני משפחתו של מחבל החמאס שביצע את פיגוע ההתאבדות בשכונת קרית מנחם בירושלים, נאיל אבו הלייל, טוענים כי צה"ל מתכוון לגרש את אבי המשפחה לרצועת עזה על פי המדיניות להעניש בני משפחות מתאבדים. בצה"ל מאשרים כי האפשרות נבדקת לאחר שהאב, עזמי אבו הלייל, נעצר בעקבות דברי תמיכה שהשמיע למעשי בנו. צה"ל הרס את בית המשפחה.

בפעילות ברצועה בשבת בלילה הרס צה"ל את בתי שלושה מחבלים במחנה הפליטים ג`בליה ובעיירה בית לאהיה. בצפון הרצועה התפתחו חילופי אש בין הכוחות לבין פלסטינים חמושים, במהלכם נהרגו, על פי דיווחי הפלסטינים, שני בני אדם ונפצעו 11. מצה"ל נמסר כי ידוע על שלושה פצועים בלבד בחילופי האש. הכוחות יצאו מג'בליה ומבית לאהיה לאחר שתפסו אמצעי לחימה וחומרי הסתה רבים בפעולה.

אחד המחבלים שביתו נהרס היה ממתכנני הפיגוע ברחוב דיזינגוף, בשנת 1996, שבו נרצחו 20 בני אדם. בית נוסף שנהרס הוא בית משפחתו של אחמד חמודה, איש חמאס שהרג 3 ישראלים בהתקפה על התנחלות ברצועה, ביוני השנה. צה"ל הרס גם את ביתו של ג'יהאד מסרי, איש חמאס שנהרג בהתקפה על התנחלות אחרת ברצועה, בדצמבר האחרון.

על פי מקורות פלסטינים ברצועה, נכנס כוח גדול של צה"ל, מורכב מעשרות טנקים ומלווה בשני מסוקי קרב, לתוך שטחי הרשות הפלסטינית בעיירה בית לאהיה שבצפון הרצועה. הפלסטינים דיווחו עם כניסת הכוחות לעיר על חילופי אש בין חיילים לפלסטינים חמושים - הכוחות ירו במקלעים וניתקו את אספקת החשמל. עוד נמסר כי הכוחות חסמו את הדרך בין עזה לעיירות שמצפונה, ושלושה טנקים תפסו עמדות ליד בניין הממשל בעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by