בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קנדה: תביעה להוציא את החיזבאללה מחוץ לחוק 
 
 שר החוץ הקנדי. ארגון החיזבאללה לגיטימי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון בני ברית תובע את ממשלת קנדה במטרה לאלץ אותה לפעול כנגד המפלגת הפוליטית של ארגון הטרור הלבנוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קנדה הוסיפה השבוע עוד 6 קבוצות, הכוללות את החמאס והג'יאהד האיסלמי, לרשימה ארגונים המעורבים בפעילות טרור. אבל לא בוצעה פעולה דומה כלפי החיזבאללה, אשר הזרוע הצבאית שלו הוצאה אל מחוץ לחוק בקנדה בשנת 2001.

אוטאווה מראה נחישות כנגד הלחץ להוציא את הזרוע הפוליטית אל מחוץ לחוק, זרוע שתוארה על ידי שר החוץ הקנדי, ביל גרהאם כתנועה לגיטימית. הממשלה אמרה ביום שישי כי התביעה שהוגשה על ידי ארגון בני ברית, לא תשפיע כלל ולא תגרום לה לשנות את החלטתה.

בני ברית אמרו כי התביעה מבקשת מבית המשפט הפדרלי בקנדה, לאלץ את הממשלה להחרים את ארגון החיזבאללה על כל פלגיו. הארגון נעזר במודעת פרסומת על עמוד שלם שביקרה קשות את גרהאם.

פרנק דיאמנט, סגין הנשיא בפועל של ארגון בני ברית בקנדה אמר כי: "ממשלת קנדה ממשיכה לספק הגנה, נוחות ועזרה לטרוריסטים הפועלים במדינה". עוד הוסיף: "האויב חייב להיות מזוהה ויש צורך לשרש אותו מהיסוד, ואנחנו כקנדים מחויבים לענין, הפסיקו לממן את הטרור". דיאמנט מאשים בנוסף את קנדה בנתינת חסות לפושעים נאצים אחרי מלחמת העולם השניה.

מנהיג החיזבאללה המריץ ביום שישי את הפלסטינים לגנות את הביקורת הבינלאומית כנגד פיגועי ההתאבדות, ולהמשיך במאבק המזוין כנגד ישראל. הפרקליט הכללי הקנדי, ווין איסטר, האחראי להחלטה אילו קבוצות אמורות להיות מוחרמות, אמר לרשת הטלוויזיה CBC כי הוא יפעל רק כאשר יהיו בידיו מספיק ראיות לכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by